Architektura / občanské stavby

Hasiči v novém

Hasičská zbrojnice v Palkovicích je jednou z nejdůležitějších staveb v obci. Nyní má díky studiu Kamil Mrva Architects sjednocený původní objekt a dokonce dřevěnou nástavbu, která celý ráz objektu i vesnice oživí.

Kamil Mrva Architects , 27. 1. 2017

Hasičská zbrojnice v Palkovicích se nachází podél pravého břehu řeky Olešná v blízkosti kostela a objektu kina. Je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce. Objekt slouží místnímu spolku dobrovolných hasičů s velkou historickou tradicí pokračující dodnes.Navrhli jsme rekonstrukci původní budovy a nástavbu nad stávajícími garážemi. Objekty jsme “spojili” skleněným můstkem.

Původní objekt jsme sjednotili novou omítkou, novou krytinou a výměnou dřevěných oken. Interiér byl upraven pro klubovny spolku. V přízemí byl ponechán nájemní byt. Nová část budovy je konstrukčně řešena jako dřevostavba z masivních panelů, v exteriéru s dřevěnou provětranou fasádou z modřínových desek. Nachází se zde univerzální zasedací místnost, sociální zázemí a boční vstup do objektu.Hasičárna je první realizací našeho studia ve spolupráci s obci v uplynulém období. V současné době máme zpracované např. studie centra obce, fasády kostela na Myslíku či nový most v blízkosti hasičárny.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři