Architektura / interiér

Hororová restaurace Motto Rüdigergasse

Vedle zajištění odpovídajících funkčních požadavků profesionálního podniku se architektům podařilo vytvořit i charakter plný napětí, který nazvali „Hrůzná krása“.

Stephan Ferenczy , 23. 12. 2011

Ateliéru BEHF byl zadán úkol – nic víc, nic míň – vytvořit nový třpytivý kabátek pro restauraci Motto, které je již řadu let významným bodem města. Při tomto procesu musel zůstat zachován vztah k historii onoho místa a odkaz jeho skvělých majitelů.

Celkové rozvržení a nábytek měly být odvážné a smysluplné a zároveň útulné a ne příliš sofistikované. Vedle zajištění odpovídajících funkčních požadavků profesionálního podniku se architektům podařilo vytvořit i charakter plný napětí, který nazvali „Hrůzná krása“.

Koncept

Architektonický vjem je zde založen na mnoha vrstvách, citlivých odstínech barev, dokonalých detailech a kvalitních materiálech. Ty spoluvytváří osobní kouzlo a jedinečnou atmosféru. Odkrývají architektonickou kulturu pod třpytivými a lesknoucími se vrstvami.

Více než 400 malých sádrových sošek dovádí na klenutém stropě. Umocňují pro Motto typickou náladu společenství a radosti, příjemné atmosféry a sounáležitosti až do fialových nebeských výšin.

Podařilo se zde vytvořit větší prostornost a otevřenost a přitom je brán zřetel na citlivost a individuální kulturu. Návrh je přímý a konzistentní. Vytváří jasné linie, do uspořádání a dělení prostor vnáší čistotu a řád.

Stoly mohou být spojeny nebo rozděleny, aby byla umožněna variabilní scéna pro všechny druhy interakcí a setkání v Mottu. Nachové potahy jsou pokryty transparentním filmem, který odráží večerní světla. Sytě barvená křesla a ohýbané nohy stolů završují a zcelují kompozici. Zrcadlové povrchy stolů s leštěnými okraji dávají jídlům zaskvět se v jejich plnosti.

Klíčová slova:

BEHF restaurace

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři