Architektura /

Kraj Vysočina chystá stavbu konferenčního centra za 900 milionů

Jihlava - Kraj Vysočina chystá stavbu konferenčního centra za 900 milionů korun. Podle odborné studie by šestipatrová budova měla vzniknout na pozemcích bývalých jihlavských kasáren Otakara Jaroše. Její součástí mají být také kanceláře pro krajské úředníky a planetárium s hvězdárnou. Pokračování přípravy tohoto záměru dnes schválilo krajské zastupitelstvo. Termín výstavby ještě nebyl stanoven.

Česká tisková kancelář , 11. 11. 2009

Podle krajského radního Martina Hyského bude stavba záviset i na tom, zda se kraji podaří získat evropské dotace na tu část areálu, která je zaměřena na cestovní ruch. Podle jeho názoru by pak budování centra mohlo začít nejdřív v roce 2011.

V bývalých kasárnách už začala stavět své sídlo Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Vybudování nového krajského objektu zvažuje vedení kraje už několik let. Původně se ale debatovalo o administrativní budově zhruba za 300 milionů korun, v níž by mohlo pracovat asi 250 krajských úředníků.

Nově plánované konferenční centrum počítá i s pořádáním odborných a společenských akcí. Podlaží v centru by měla mít celkovou rozlohu 28.000 metrů čtverečních. Kromě administrativní části a konferenčních prostor tam budou také podzemní garáže, stravovací provoz, sklady a plochy pro komerční využití.

Asi čtyřhektarový areál bývalých kasáren převzal kraj od armády před třemi lety. Staré objekty tam již byly zdemolovány. Výhledově by se v kasárnách mělo stavět několik úřadů.

VZP zahájila stavbu svého krajského sídla v minulém měsíci, práce by měly být hotovy do ledna 2011. Jedná se o čtyřpodlažní budovu zhruba za 120 milionů korun. Krajské sídlo pojišťovny je teď umístěno v nevyhovujících prostorách v centru Jihlavy. O výstavbě nového sídla v bývalých jihlavských kasárnách uvažovala i Česká správa sociálního zabezpečení.

vst sap

 

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři