Architektura / občanské stavby

Na španělském pobřeží Costa Brava září zrekonstruovaná budova klubu. Použity při ní byly dlaždice z Česka

Zrekonstruovaná hlavní budova klubu Club Nàutic Port d'Aro v Platja d'Aro se nachází přímo na promenádě v Port d'Aro. Značka RAKO dodala dlaždice Piazetta Outdoor v šedé a béžové barvě pro kvalitní provedení venkovního prostoru Foto: Kees Bootsmann / RAKO

Platja d'Aro platí za jedno z nejkrásnějších, a také nejvyhledávanějších míst na španělském pobřeží Costa Brava. Jižně od pláže Platja Gran d'Aro se nachází přístav Port d'Aro. Ten je díky blízkosti Středozemního moře ideální základnou pro majitele lodí. Ti oceňují kvality místního exkluzivního klubu Nàutic Port d'Aro. Nejbližší okolí hlavní budovy klubu i terasu a okolí bazénu nedávno zatraktivnily české venkovní dlaždice RAKO ze série Piazzetta Outdoor.

RAKO , 30. 8. 2023 / Advertorial

Port d'Aro prochází v posledních letech výraznou proměnou. Stává se z něj udržitelný a ekologický přístav, který navíc dokonale lahodí oku. Každá návštěva zde je nezapomenutelným zážitkem. Ke změnám v obci Platja d'Aro se připojil i klub Nàutic Port d'Aro, a to rekonstrukcí hlavní budovy klubu, která se nachází přímo na promenádě. Z teras a střechy třípatrové budovy je jedinečný výhled na chráněnou zátoku s tyrkysově modrým mořem.

V budově je možné využít exkluzivní klubové prostory i restauraci. Nechybí sociální zařízení pro denní hosty a kancelář velitele přístavu. Rekonstrukce se ujala španělská architektonická kancelář abx arcquitectura, projekt byl dokončen v létě 2023.

Ladí s přírodním kamenem

V rámci projektu prošlo úpravou i nejbližší okolí budovy klubu, terasa a okolí bazénu. Architekti vybrali dlaždice RAKO hned z několika důvodů: Především zajistily plynulý optický přechod z veřejného mola do soukromé části s klubovnou a kanceláří velitele přístavu. Šedý přírodní kámen na veřejné přístavní promenádě totiž ladí s neglazovanou šedou venkovní dlaždicí ze série Piazzetta Outdoor. Tato dlaždice je navíc bezpečná i pro pohyb v blízkosti vody: nabízí vysokou protiskluznost třídy R11. Na zadní terase restaurace a u venkovního bazénu klubu jsou rovněž položeny dlaždice Piazzetta Outdoor, jen v béžové barvě.

Foto: Architekti si vybrali značku RAKO z několika důvodů. Dlaždice musely mimo jiné umožnit plynulý přechod z veřejného mola do soukromé části s klubovnou a kanceláří velitele přístavu. Kromě toho byla požadována vysoká protiskluznost (R11B)

Společnost Lasselsberger dodala do Port d'Aro přes svého obchodního partnera, společnost Máxima Cerámica z Ondy, celkem 1 500 m² venkovních dlaždic RAKO, tloušťky 2 cm, formátu 60 × 60 cm. Z designových důvodů byly tyto dlaždice na míru nařezány na formát 30 x 60 cm.

SPONZOR

  • autor: RAKO *
  • publikováno: * 30. 8. 2023
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři