Architektura /

Nová podoba typické mexické bytovky

Architektonická skupina Taller 13 se tentokárt prezentuje svou realizací bytového domu Amsterdam 253. Využili zavedené schema mexického činžovního domu, ale oblékli jej do krásného kabátu.

Taller 13 , 3. 9. 2010

Tato projektová stavba, která se nachází v městské části Hipódromo, zahrnuje 26 bytových jednotek v 9 rozdílných variantách členěné do 6 poschodí a střešní terasy. V centrální části domu je zavěšen okrasný strom. Toto přejaté schéma návrhu představuje napodobeninu dřívějšího mexického činžovního domu. Modulace hlavní fasády činí vnitřní prostory stavby odlišnými a jedinečnými.Projekt je inspirován stylem Art Deco a barevně ladí s okolní zelení.

 Mexická vlna 2010

 Název:

 Bytový dům Amsterdam 253

 Adresa:  Hipódromo Condesa. Mexiko City

 Autoři:  Taller 13 (Elías Cattan, Patricio Guerrero | Rafael Ayala, José Antonio Flores, Irma Ayala, Ernesto Dueñas, Rubén Coxca, David Larraburre, Alejandro Rosas, Isaac Abadi)

 Spolupráce:  Studio Arquitectos (výstavba)  Ambiente Arquitectos (kresba)  L+F (osvětlení)  Ezequiel Farca (zařízení, nábytek)  Ing. Felipe Delgadillo (skelní práce a instalace)  Tandemex (truhlářství v interiéru)   Cappa / Pisos Creativos (truhlářství v exteriéru)

 Plocha:  6000 m2

 Realizace:  2002 - 2006

Přeložila Martina Bravená

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři