Architektura / rodinné domy

U Košic vzniká nová kolonie rodinných domů. Jejich obvodové stěny i příčky jsou z pórobetonu Ytong

Kolonie rodinných domů na východním Slovensku se staví z pórobetonu Ytong Foto: Xella CZ

Projekt Panské Louky v obci Malá Ida nedaleko Košic tvoří 16 samostatně stojících přízemních rodinných domů. Budoucí majitelé se budou moci těšit na moderní bydlení v příjemném a tichém prostředí v blízkosti lesa. Obvodové stěny a příčky rodinných domů jsou z pórobetonu Ytong, který si developer vybral pro jeho preciznost a rychlost výstavby, předností byly také služby ze strany společnosti Xella Slovensko: od projektu až po průběh výstavby.

Xella CZ , 24. 11. 2022 / Advertorial

 

Přesnost a rychlost výstavby z Ytongu oceňuje developer projektu

Obvodové pórobetonové zdivo je z přesných tvárnic Ytong tl. 250 mm, stěny jsou zatepleny kontaktním zateplovacím systémem EPS tl. 200 mm, vrchní vrstvu tvoří silikonová omítka v kombinaci s dřevěným exteriérovým obkladem. Vnitřní příčky jsou vyzděny z přesných pórobetonových příčkovek Ytong tl. 125 mm, povrchy stěn jsou ze sádrové omítky.

Příčky Ytong a Silka - řešení na míru každého projektu

Vnitřní nenosné příčky lze instalovat z příčkovek Ytong Klasik, na štíhlé a současně pevné příčky jsou ideální vápenopískové tvárnice a příčky Silka. Stabilita budovy tak zůstává zaručena i v případě, že chcete jednotlivé místnosti přestavět nebo je využít jinak než dosud. Xella i v oblasti příček nabízí stavební materiál vždy podle požadavků investora. Příčky z Ytongu a Silky zajistí požadovanou úroveň zvukové, tepelné a protipožární ochrany.

Ing. Marek Eliáš, MBA, majitel developerské společnosti ALPINE PROPERTY k projektu říká: “Stavební materiál mi dělal radost: mám velmi rád preciznost a Ytong je materiál, který tomu 100% odpovídá: přesně se s ním zdí a je s ním velmi dobrá manipulace. Mezi hlavní důvody pro volbu Ytongu jako stavebního materiálu patřila určitě rychlost výstavby, zpracovatelnost a opracovatelnost. Pozitivní byly i mé zkušenosti z výstavby. Jednak z přístupu společnost Xella již od projektu, ocenil jsem také služby, které nám byly nabídnuty. Společně jsme diskutovali dispoziční řešení s cílem postavit stavbu co nejpřesněji a s minimem odpadu, v úvahu jsme také brali objem a dostupnost materiálu.“

Foto: Materiál na stavbu dodává společnost Xella - výrobce stavebního materiálu Ytong

Typizované rodinné domy s praktickou dispozicí

V domech s dispozicí 4+kk a zastavěnou plochou 170 m2 jsou kromě ložnice se šatníkem a koupelnou a dvou dětských pokojů také sklad, technická místnost a další koupelna. Z velké obývací místnosti s jídelnou a kuchyňským koutem je přístup na terasu domu. Prostorné terasy a orientace obytných částí na jižní stranu zvyšují komfort bydlení. Projektované domy jsou navíc v bezprostřední blízkosti golfového hřiště a lesa vhodného pro procházky, cykloturistiku a rekreační běh.

Foto: Developerská skupina ALPINE PROPERTY a společnost Xella společně konzultovaly dispoziční řešení rodinných domů s cílem minimalizovat odpadní materiál

Malá Ida je svojí polohou a bohatou občanskou vybaveností jednou z nejzajímavějších rezidenčních oblastí v okolí Košic. Je vzdálena kousek od centra Košic, nedaleko je obchodní centrum, nemocnice v městské části Košice-Šaca a rekreační oblast Bukovec. Široké veřejnosti je k dispozici fotbalové, dětské, golfové a multifunkční hřiště a tenisové kurty. V obci je mateřská a základní škola, noví majitelé domů zde najdou potraviny, sportovně-relaxační centrum, pivovar a restauraci.

SPONZOR

  • autor: Xella CZ *
  • publikováno: * 24. 11. 2022
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Klíčová slova:

rodinné domy Ytong Xella Slovensko

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři