design /

Společnost Light Works představila na Designbloku nová svítidla

Největší evropská přehlídka módy a designu, na které svou tvorbu už tradičně prezentují přední designéři a výrobci, každoročně přiláká více než 50 tisíc diváků. Na letošním, jubilejním 20. ročníku, představila novinky z kolekce svítidel také společnost Light Works.

LIGHT WORKS s.r.o. , 5. 12. 2018

Česká republika oslavila svátek designu. Na více než 14 000 čtverečních metrech předvedly špičky ze světa designu svou nejpovedenější tvorbu. Ústředním tématem výstavy se letos stala Oslava. Slavil se nejen 20. ročník festivalu designu, ale také výročí 100 let republiky. 

V rámci Designbloku, přehlídky zamýšlené jako místo pro setkávání a navazování spolupráce mezi tvůrci a průmyslem i českou a zahraniční designérskou scénou, představila své nejnovější produkty společnost Light Works, český prodejce designových svítidel. 

Foto: eArch

Novinky v kolekci svítidel Light Works

V instalaci od studia FADW, která byla variací na nově zrekonstruovaný showroom Light Works v Nuslích, se v dřevěných boxech představila svítidla od tradičních výrobců MarsetZafferano a Delta Light, které letos nově doplnila značka Tonone. Katalánského výrobce Marset zastupovala kolekce materiálově i tvarově charakteristických svítidel, mezi nimi ikonické svítidlo Discocó z dubového dřeva, originální stolní lampy Dipping Light opakovaně namáčené do barvy nebo skulpturální stojací lampa High Line. Italské ručně foukané skleněné lustry Zafferano reprezentovala kolekce Bonnie e Clyde ve 4 různých odstínech. Úplnou novinku v portfoliu dodavatelů Light Works zastoupila holandská industriální svítidla Tonone.

Návštěvníci si mohli prohlédnout také extravagantní kolekce XY180PunkHedra nebo Superloop, vše od belgického výrobce Delta Light.

Foto: eArch

Pocta elementárním prvkům architektury

Bod, linka a povrch. Tři základní stavební kameny architektury inspirovaly kolekci XY180, která je výsledkem spolupráce Delta Light a OMA. Kolekce tvořená nástěnným, stropním svítidlem a stojací lampou originálně zhmotňuje všechny tři elementy. Bod představuje reflektor na konci, linku tvoří tělo svítidla a povrch vytváří kreativní uspořádání osvětlení v řadě za sebou, díky kterému vzniká originální světelná instalace. 

Foto: eArch

Svítidla v závěsu

Nepřehlédnutelná kruhová svítidla Superloop se během přehlídky představila v nových barevných variantách - slavnostním zlatém a bronzovém provedení. Téma oslav bezchybně naplnila i kolekce Punk inspirovaná proslulou subkulturou. Kovové detaily na svítidlech v kombinaci s emitovaným světlem důvtipně dotváří industriální styl moderně pojatých prostor. 

V instalaci nemohla chybět originální mnohostranná kovová svítidla z kolekce Hedra evokující zářící pochodně zavěšené hlavou dolů. V poutavé kompozici kvalitního designového osvětlení různých tvarů a barev je na Designbloku doplnila svítidla z kolekce Spy.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři