design /

Společnosti Delta Light a Light Works představí na Designbloku 2019 nové kolekce svítidel

Mezinárodní přehlídka designu, už 21. ročník Designbloku, se nezadržitelně blíží. Designová svítidla se září budoucnosti na něm třetí říjnový víkend představí společnosti Delta Light i Light Works. A kde jinde než v Superstudiu Průmyslového paláce na Výstavišti Holešovice v Praze.

LIGHT WORKS s.r.o. , 3. 10. 2019

Fascinující kontrast kolekce Soiree 

Světlo a stín. Pozitiv a negativ. Samotná podstata osvětlení, základní kontrast, který svítidla vnáší do interiérů a exteriérů. Právě na nich je postavena nová řada osvětlení, kterou na přehlídce představí společnost Delta Light: kolekce Soiree

Výrazné kruhové i obdélníkové linie vykreslují objem svítidel Soiree jako pevné tahy štětcem. Kovové lamely, jež je tvoří, vynikají na pozadí světelného zdroje a rozehrávají intenzivní hru světla a stínu, která je dotažená k dokonalosti. Jejich uspořádání vzbuzuje dojem rotace, elegantního a dynamického pohybu v prostoru, přičemž každý další úhel pohledu odhaluje svítidlo Soiree v nové podobě a lepší perspektivě. 

Střed svítidla tvoří kruhovitý, nebo podélný opálový zdroj, případně žárovka s účelově přiznanými světelnými vlákny. Kovové stínidlo, v pravidelných intervalech ovíjející se kolem měkce zářícího světelného centra, vyrábí Delta Light ve zlaté a matně černé variantě. Rozměry svítidel z této řady variují od drobných, s šířkou kolem 40 centimetrů, až po impozantní téměř metrové průměry. Z kolekce je možné vytvářet skupinové aranže nebo jednotlivá svítidla využít jako samostatně zavěšené solitéry. 

Foto: eArch

Budoucnost v pohybu 

Podstatou nové kolekce Milana od Marset, kterou prodává společnost Light Works, je plynulý a všestranný pohyb. Díky modulárnímu systému zavěšení lze s těmito závěsnými svítidly od designéra Jaume Ramíreze hladce hýbat v horizontálním i vertikálním směru. Lampy mohou být v prostoru zavěšeny ve tvaru prostých válců s přímo dolů směřujícím kuželem světla. Tím ale jejich variabilita nekončí. Přidáním cylindrického stínidla o průměru 32, nebo 47 milimetrů, se emitované světlo široce rozptýlí, čímž se mění i charakter a vyznění svítidla. Kolekce se nabízí v bílém, černém i barevném provedení a hodí se pro tvorbu promyšlených kompozic i samostatně. 

Foto: eArch

Dotek světla 

Další svítidla z portfolia společnosti Light Works, která na veletrhu prezentuje nepřetržitě již od roku 2011, jsou stolní lampy Bolita. I u této kolekce hraje hlavní roli pohyb. Organicky tvarovaný opálový difuzér lampy byl vytvořen tak, aby lákal k dotyku a vybízel k pohybu. A pohyb je u této originální stolní lampy přirozenost a zároveň funkční prvek. Posunem difuzéru po podložce se světelný zdroj rozsvěcuje, nebo naopak stmívá. Světelný efekt neobyčejně intenzivně zářícího LED modulu je překvapivě postaven na mechanické, nikoli elektronické bázi. 

Foto: eArch

Přijměte pozvání 

Všechny nové kolekce, Soiree od Delta Light i Milana a Bolita od Light Works, můžete zhlédnout na Designbloku na vlastní oči. Stánky obou předních výrobců designového osvětlení najdete v pravém křídle Průmyslového paláce od 17. do 21. října 2019.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři