design /

Společnost PRECIOSA vdechne život cenám prestižního cyklistického závodu Tour de France

Čtyřicet párů rukou, stovky hodin práce a nevyčíslitelná hodnota. Co kus, to originální umělecké dílo osázené zirkony. Společnost PRECIOSA vytvoří poprvé v historii trofeje pro prestižní závod Tour de France. Při výrobě využije světově unikátní a řemeslně náročnou technologii StarDust®.

EARCH.CZ , 23. 7. 2015

Křišťálové trofeje, které již pátým rokem vznikají za podpory společnosti ŠKODA AUTO, a.s., představují jeden z hlavních symbolů věhlasného závodu Tour de France. „Výroba trofeje pro závod Tour de France je prestižní záležitostí. Trofejí vznikne jen několik málo kusů, a proto musí být zpracovány s maximální přesností a řemeslnou zručností. Trofeje vznikaly pod patronátem firmy ŠKODA AUTO, s kterou nás pojí podobné hodnoty našich produktů. Těmi jsou zejména inovace, skvělý design, náročná technická řešení a tradice celosvětově známé české značky,“ komentuje navázání spolupráce Vojtěch Malina, viceprezident společnosti PRECIOSA.

Technologie StarDust® a minimalistický design

Cenu charakterizují především precizní, ostře vybroušené hrany a extrémně minimalistický tvar. Samotný tvar trofeje je inspirován závodem. Spodní, širší část zobrazuje jeho start – široký peloton závodníků. Postupné zužování směrem ke středu naopak symbolizuje výběr těch nejlepších, favoritů. Vertikální tvar a zřetelně identifikovatelné rozměry jasně mluví směrem k hrdinovi a vítězi závodu – je pro něj dobře uchopitelnou a především dostatečně viditelnou pro okolí. S ohledem na potřebu zachovat neměnný design trofeje, se tvůrci soustředili na způsob řemeslného zpracování skla.

Letošní cena se pyšní světově unikátní technologií zvanou StarDust®, která se vyznačuje vysokou brilancí. Efektu je dosaženo tisíci broušenými křišťálovými kamínky různých tvarů a velikostí s efektem STAR. „Jedná se o optický jev ve tvaru osmicípé hvězdy, který se objeví uvnitř kamene jako důsledek absolutně přesného výbrusu. Spatřit jej lze pouze pomocí speciálního zařízení. Tato hvězda svědčí o nejvyšší kvalitě kamene, jeho velké brilanci, ostrém rozkladu světla a ohně,“ doplňuje spolutvůrce technologie Daniel Čížek. Celkový dojem dotvářejí okraje ručně posázené broušenými zirkony.

Výsledné dílo váží 3,5 kg a měří 637 mm. Na tloušťku má celkem 8 mm, z nichž 2 mm tvoří vrstva StarDust®. Spojením moderní technologie výroby a neotřelého designu vyšlo z dílen PRECIOSA celkem 6 originálů a dva prototypy trofeje. Jeden bude umístěn do muzea Škoda v Mladé Boleslavi a druhý do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

„Ocenění těch nejlepších cyklistů znamená pro PRECIOSA pokračování v tradici. V minulosti již značka vytvářela celou řadu významných trofejí, které byly předány sportovní osobnostem nejen u nás, ale i v zahraničí. Jednalo se například o trofej pro MISS UNIVERSE, medaile pro letošní mistrovství světa v ledním hokeji, a mistry světa v klasickém lyžování. V České republice ceny obdrželi vítězové Velké pardubické,“ doplňuje Vojtěch Malina.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 23. 7. 2015
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři