Novinky a názory / zprávy

Neúnavný pomocník a inovátor. Zdicí robot Wienerberger posouvá hranice stavebnictví

Wienerberger představuje zdicího robota, který je neúnavným pomocníkem dělníků a zastane práci pěti lidí Foto: Wienerberger s.r.o.

Před pár lety science fiction, dnes realita. Zdicí robot společnosti Wienerberger představuje budoucnost stavění a je neúnavným pomocníkem dělníků. Zvládne práci za pět lidí a svými inovacemi se zároveň snaží digitalizovat stavebnictví. Přesvědčte se sami!

Wienerberger s.r.o. , 10. 11. 2023 / Advertorial

Ahoj, jsem Zdicí robot od Wienerbergeru. Dávám cihlu k cihle a nikdy se neunavím. Jsem specialista na dlouhé a rovné stěny – pokud vím, tak v tom jsem dokonce nejlepší na světě. Základem úspěchu jsou mé tři klíčové vlastnosti: rychlejší, přesnější a hlavně neúnavný. 

Pracuji stálým tempem, což se hodí při plánování dodacích lhůt, procesů i při pokračující automatizaci a digitalizaci ve stavebnictví. Přesvědčit se o tom brzy budete moci sami. Už mám za sebou první reálné stavby a v roce 2024 vyrazím na další. Navíc nás od začátku roku bude víc, přesně sedm. Navštivte naše stránky a přečtěte si o nás víc www.zdicirobot.cz.

Jak se mnou můžete pracovat?

Na prodej ale nebudeme, zdicího robota od Wienerbergeru si můžete pronajmout. Zákazníci, kteří si nás zapůjčí, platí za objem cihel, které vyzdíme. Pak je nás potřeba zase vrátit, abychom mohli vyrazit za další prací. 

Stavebníkům se vyplatíme bez ohledu na to, jak dlouhá a intenzivní spolupráce s námi bude. Zvládneme pracovat i za zhoršených klimatických podmínek, jsme efektivní a neznáme pracovní úrazy.


Když mě zedníci přiberou do party, zastanu práci pěti lidí. Mojí specialitou jsou zdi průmyslových hal, škol a větších budov. Za hodinu stihnu postavit až 10 čtverečních metrů zdiva a svým ramenem dosáhnu výšky až 275 centimetrů. Na začátku příštího roku dokonce až 325 centimetrů. V budoucnu se však plánuji naučit stavět i menší stavby, jako jsou rodinné domy.

S kolegy se domluvím prostřednictvím tabletu. Nemusí mi ani dávat helmu nebo přistavovat žebřík. Abych mohl pracovat, potřebuji pomocného přidavače, který mi podává nové palety a odváží ty prázdné, stejně jako zásoby zdicí pěny. Ať jde zdění jako po másle. 

Při práci produkuji jen minimum odpadu. Pomáhám řešit klíčové výzvy budoucnosti, jako je rostoucí urbanizace, cenově dostupné udržitelné bydlení či chytré budovy. 

Foto: Robot umí pracovat se speciálními cihlami Porotherm 30 RR Profi Dryfix

Kvalitní zdicí materiál je základ

Ke štěstí mi stačí naše speciální cihly - Porotherm 30 RR Profi Dryfix. RR znamená robot ready, jelikož tyhle třicet centimetrů silné cihly mají z čelní strany speciální drážky upravené přesně pro mě – abych je mohl uchopit a na oko přesně umístit do zdi. Používám je pro vnitřní nosnou část vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem a případně i s dalšími cihelnými materiály tvořícími vnější ochrannou část stěny. Jednotlivé bloky spojuji k sobě zdicí pěnou Porotherm Dryfix, kterou nanáším ve dvou pruzích stejně spolehlivě, jako moji živí kolegové na stavbě.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři