Novinky a názory / historie a teorie

ROČENKA DŘEVOSTAVEB 2015 již v prodeji

Největší nesoutěžní přehlídka toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo, Salon dřevostaveb, představuje zbrusu novou publikaci Ročenka dřevostaveb 2015. Ta obsahuje celkem 40 atraktivních projektů z Čech, ze Slovenska a z Rakouska. V letošním ročníku mimo rodinných domů zastoupeny i objekty typu vzdělávací či univerzitní centra, parky, rozhledny nebo vinařství.

EARCH.CZ , 8. 1. 2016

Salon dřevostaveb se představí ve dnech 4. – 7. února 2016 v rámci veletrhu Dřevostavby.

Páteční odpoledne bude patřit hlavně zahraničním architektům, kteří představí své projekty na odborné konferenci v prostoru PORT 58.

Svou stavbu Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy, jehož práce je spojena s oblastí Vorarlberska.

Nebude chybět ani zástupce ze Slovenska Peter Mandl, který představí své molo s kavárnou na Dunaji. Naše severní sousedy bude reprezentovat polská architektka Magdalena Zawada s chatou Solominy. Domácí architektonickou scénu bude zastupovat Marie Davidová z ateliéru CollColl s experimentálními objekty ze dřeva a architekt a designér Tomáš Bém, který se věnuje především design lighting.

Příznivci domácí architektonické scény se mohou těšit na přednášky českých architektů Mozaika dřevostaveb. Ta se bude konat tradičně v sobotu 6. února od 16.00 do 18.00 hodin v auditoriu doprovodného programu veletrhu Dřevostavby na holešovickém Výstavišti.

Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2016 přesune do Rakouského kulturního fóra v Bratislavě, kde bude k vidění od 26. února do 1. dubna tohoto roku.

Ročenku dřevostaveb 2015 si můžete zakoupit již nyní v e-shopu www.domesistore.com

Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB naleznete www.salondrevostaveb.cz

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má premiéru na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 8. 1. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři