Události /

Již v polovině března se uskuteční 15. ročník výstavy Salon dřevostaveb

Kam za hodnotnými inspiracemi a informacemi o moderních dřevostavbách, invenčních architektech, fundovaných realizátorech a dodavatelích materiálů pro váš vysněný domov s vůní dřeva? Zapište si do kalendáře termín 13. a 14. 3. 2020, kdy se v pražském VNITROBLOCKu uskuteční již 15. ročník výstavy Salon dřevostaveb. „Moderní dřevostavby, architektura a odpovědní životní styl“ – aktuální motto již etablované mezinárodní přehlídky napovídá, že organizátoři připravili k výstavě atraktivní doprovodní přednáškový program. Návštěvníci z řad širší veřejnosti se mohou těšit na více produktových a technologických novinek, stavitelského know-how a sdílení praktických zkušeností z plánování a realizace moderních dřevostaveb. Vstupenky na Salon dřevostaveb 2020 jsou již v předprodeji přes aplikaci GoOut.

EARCH.CZ , 14. 2. 2020

Salon dřevostaveb 2020 v Praze odstartuje 12. 3. 2020 od 19:00 v CAMPu přednáškou prestižní zahraniční host – architekt, prof. Felix Waechter, z berlínské architektonické kanceláře Waechter + Waechter. Vstupenky zdarma si můžou od 12. 2. 2020 rezervovat všichni zájemci přes aplikaci GoOut.

Ve dnech 13. a 14. 3. 2020 se mohou návštěvníci těšit na pestrý celodenní odborný výstavní, přednáškový a společenský program soustředěný v prostorách VNITROBLOCKu v pražských Holešovicích. Těžištěm výstavní instalace bude výstava nových, aktuálně realizovaných a architekty navržených dřevostaveb z Česka a Slovenska, doplněná o ukázky realizací zahraničních hostů. Praktické a „hmatatelné“ informace pro zájemce o stavění i vybavení staveb ze dřeva získají návštěvníci VNITROBLOCKu u stanovišť vystavujících partnerů a dodavatelů nejrůznějších materiálů, technologií a produktů – klást zde zvídavé otázky je vítané!

Salon dřevostaveb 2020Foto: eArch

V pátek, 13. 3. 2020 se přednáškový a diskuzní program soustředí na Veřejné a komerční dřevostavby, sobota 14. 3. 2020 bude věnovaná výhradně tématu Dřevostavby na bydlení a v dopoledním programu přednáškám a diskuzím o praktických technických detailech dřevostaveb, ve kterých odborníci rádi odpoví na zvídavé dotazy publika. Kromě renomovaných českých a slovenských architektů a odborníků představí v přednáškových pásmech inspirativní realizace z dalších zemí kupříkladu rakouští architekti Gerhard Haumer, Jochen Kreuter/ateliér Josep, nebo host z Maďarska, architekt Péter Pozsár a další.

Přehlídka a doprovodný program budou probíhat ve dnech 13. a 14. 3. 2020 v kreativně pojatých, rozšířených prostorách VNITROBLOCKu. Na výtvarně-architektonickém řešení prostor spolupracuje invenční dizajnér Tomáš Bém. Workshopy, dětský koutek, book store, tombola, filmy a video prezentace, kavárna a možnost chutného a zdravého občerstvení doplní tvůrčí atmosféru plnou podnětných inspirací, informací a zkušeností od fundovaných architektů, stavitelů a dodavatelů v „přímém přenosu.“ Nenechte si to ujít!

Salon dřevostaveb 2020Foto: eArch

Výstavu Salon dřevostaveb 2020, která ve VNITROBLOCKu představí na plnobarevných bannerech 38 vybraných nových moderních dřevostaveb z Česka, Slovenska a od zahraničních hostů, doprovodí opět publikace Ročenka dřevostaveb. V jubilejním, rozšířeném obsahu Ročenky najdou čitatelé všechny dřevostavby z výstavy Salonu i autorské texty o aktuálním vývoji v oboru architektury dřevostaveb v okolních evropských zemích.

Pražský Salon dřevostaveb 2020 bude doprovázet v termí nu od 2. 3. do 30. 4. 2020 retrospektivní výstava Architektúra z dreva SK 2005 – 2020, která představí téměř 50 vybraných realizací slovenských architektů z období 15 let fungování Salonu. Součástí expozice bude instalace Misky, představující výběr z tvorby dřevěných designů slovenského uměleckého řemeselníka Mikuláše Zahatňanského. Zájemci o moderní dřevěnou architekturu jsou zvaní Slovenským institutem v Praze do jeho galerie na Náměstí Republiky na vernisáž 5. 3. 2020 v 18:00. Kurátorka výstavy, architektka Ľubica Fábri: „Těžiště výstavy tvoří zejména rodinné domy a víkendové objekty, kterých se v SR postavilo v létech 2005 – 2020 nejvíc. Misky z rozmanitých druhů dřevin jako 3D objekty, v symbolickém počtu 15 obohacují hlavní plakátovou prezentaci dřevostaveb o hmatatelnou mírku a poukazují na krásu a jedinečnost přírodního materiálu.“

„Celý program Salonu dřevostaveb 2020 nabízí hodnotné doprovodní akce pro široké spektrum zájemců o moderní architekturu, stavění ze dřeva a odpovědný životní styl,“ vysvětluje Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb. „Salon chce být „výkladní skříní“ oboru a platformou pro zviditelnění kvalitního stavění ze dřeva a rozvíjení vztahů spolupráce mezi všemi progresivními subjekty v oblasti dřevostaveb v ČR.“ Salon dřevostaveb 2020 podporuje řada renomovaných odborných partnerů, komerčních partnerů a institucí. Víc informací o detailech programu Salonu dřevostaveb 2020 najdete na www.salondrevostaveb.cz Čerstvé novinky pravidelně přibývají na FB Salon dřevostaveb.

Organizace Salonu dřevostaveb 2020 probíhá v réžii pražské kanceláře Prodesi/Domesi – architekti realizující dřevostavby pod vedením ředitele Salonu, architekta Pavla Horáka. Salon dřevostaveb na Slovensku organizuje občanské sdružení Centrum ARCHA Bratislava, pod vedením architektky Ľubice Fábri.

Salon dřevostaveb 2020 – termíny v kostce

Praha, ČR

12. 3. 2020 od 19:00CAMP – zahájení – přednáška – architekt prof. Felix Waechter, Darmstadt, Waechter + Waechter Architekten BDA, Německo

- vstup zdarma na základě registrace přes aplikaci GoOut (od 12. 2. 2020)

13. 3. 2020 – 14. 3. 2020VNITROBLOCK, Praha-Holešovice – výstava a doprovodní přednáškový, diskuzní a společenský program

- vstupenky v předprodeji přes aplikaci GoOut

2. 3. – 30. 4. 2020 Slovenský institut v Praze – retrospektivní výstava Architektúra z dreva SK 2005 – 2020 & Misky / Mikuláš Zahatňanský, vstup zdarma

Bratislava, SR

3. – 28. 2. 2020 – Salon dřevostaveb 2020 – výstava, Rakouské kulturní fórum, Bratislava

18. – 28. 2. 2020 - retrospektivní výstava Architektúra z dreva SK 2005 – 2020, Fakulta architektury STU v Bratislavě

25. – 28. 3. 2020 - Salon dřevostaveb 2020 na stavebním veletrhu CONECO 2020, Bratislava

Salon dřevostaveb 2020Foto: eArch

Stručně z historie Salonu dřevostaveb

Salon dřevostaveb založili v roce 2005 architekti Pavel Horák a Václav Zahradníček, dodnes je organizátorem Salonu v ČR jejich architektonická kancelář Prodesi. Těžištěm projektu je výběrová výstava aktuálně realizovaných dřevostaveb navržených architekty z ČR a SR a publikace Ročenka dřevostaveb, představující všechny stavby z výstavy. V roce 2011 se spoluorganizátorem v SR stalo OZ Centrum ARCHA Bratislava pod vedením architektky Ľubice Fábri. Do roku 2018 byl Salon v ČR doprovodní akcí veletrhu dřevostaveb v Praze, od roku 2019 se osamostatnil a rozšířil téma moderní architektury ze dřeva o prezentaci moderních a ekologických materiálů, technologií a odpovědného životního stylu. Za 15 let se kromě architektů z Česka a Slovenska Salonu účastnila celá řada popředních evropských architektů dřevostaveb z Rakouska, Německa, Belgie, Švýcarska, Maďarska, Polska či skandinávských zemí. Salon dřevostaveb dlouhodobě podporují popřední dodavatelé dřevostaveb a jeho odbornými partnery jsou popřední vzdělávací a osvětové instituce v ČR a SR. Výstava po národních premiérách v Praze a Bratislavě putuje do více destinací v ČR a SR. www.salondrevostaveb.cz

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 14. 2. 2020
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři