Novinky a názory / historie a teorie

Vychází objemná kniha představující kompletní dílo významného grafického designéra Petra Babáka

5 kilo grafického designu! Komplexní popis profesního života jednoho z nejvýznamnějších současných grafických designérů, profesora pražské UMPRUM Petra Babáka a jeho studia Laboratoř.

Laboratoř , 30. 9. 2019

Na půdorysu 85 projektů seřazených od nejoblíbenějších po nejméně oblíbené Babák svým osobitým jazykem představuje vlastní práci, ve které balancuje mezi volným a užitým uměním, zkoumá hranice grafického designu a knižních experimentů. Publikace sleduje procesy vzniků jednotlivých projektů od počátků komunikace se zadavateli, přes vývoj designu až po jeho realizaci. Mapuje Babákovu práci od studentských let přes období spolupráce s Tomášem Machkem až po současnou tvorbu studia Laboratoř a představuje Babáka také jako pedagoga a publicistu.

Silný společenský a performativní charakter Babákova života zastupují unikátní osobní pojmenování publikace jeho spolupracovníky, zadavateli, rodinou, fanoušky, kritiky, studenty, absolventy a přáteli. Velkorysý objem této autorské knihy, za jejíž konceptem a grafickým designem stojí Lukáš Kijonka, je glosou směřování současného často předimenzovaného knižního designu a navazuje na Babákovo zkoumání knihy jako objektu. Babákovy texty jsou doplněny fotografiemi Filipa Beránka. Hřbety široké 18 centimetrů vlastnoručně ztvárnili nejvýznamnější současní čeští umělci, Babákovi spolupracovníci a přátelé. Budete mít doma originál od Krištofa Kintery, Tomáše Vaňka, CAP crew, Dominika Formana, Petry Dočekalové, Chrudoše Valouška nebo Petra Kvíčaly?

Křest knihy proběhne 10. října 2019 od 19:00 v Klubu FAMU, FB událost zde.

Foto: eArch

 

  • autor: Laboratoř *
  • publikováno: * 30. 9. 2019
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

grafický design kniha laboratoř

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři