Technologie / produkty

Barevný svět fasádních desek URBANNATURE

Obvodový plášť budov tvoří největší plochu z celkové konstrukce každého objektu. Proto zásadním způsobem ovlivňuje nejen vzhled objektu, ale i jeho užitkové vlastnosti.

Swisspearl Česká republika a.s. , 3. 10. 2011

Víme že hlavní výhodou větraného fasádního systému oproti kontaktním zateplovacím systémům, je existence předsazené pohledové konstrukce, která nebrání prostupu vodní páry konstrukcí a výrazně tak snižuje riziko kondenzace vodní páry v obvodové konstrukci. Tyto konstrukce nám kromě toho dávají do rukou silný nástroj, jak vytvořit z všední a fádní fasády neobyčejné architektonické dílo.

Pro práci s fasádními deskami a celkový výsledný vzhled je důležitá jejich barevnost, struktura a textura povrchu, přizpůsobivost a základní podmínky montáže, které nám architektonický návrh mohou ovlivnit.

Barevný koncept desek Cembrit URABANNATURE by vyvinut s cílem poskytnout architektům a projektantům maximální volnost při navrhování staveb. Reflektují aktuální trendy ve stavebnictví a snaží se nabídnout maximální škálu desek pro moderní a funkční architekturu. Koncept URBANNATURE se ale také snaží zachovat přírodní charakter desek.

4 řady – 49 barev – 1 svět URBANNATURE

Foto: eArch
Cembrit FUSION

Exkluzivní a do hmoty probarvené deska s povrchovou úpravou Pokud se rozhodnete pro desku Cembrit Fusion, získáváte ve všech směrech kvalitní do hmoty probarvený materiál. Kromě vynikajících vlastností samotného vláknocementu mají navíc fasádní desky řady Fusion dvě vrstvy semitransparentní povrchové úpravy. Fasády z těchto desek mají rovnoměrný matný stylový vzhled, který umožňuje dosažení unikátní viditelnosti vnitřní struktury přírodního materiálu.

Cembrit TRUE

Nejoblíbenější probarvená fasádní deska Pro řadu desek Cembrit True byly vybrány odstíny barev palety Cembrit URBANNATURE inspirované čistými a působivými barvami přírody. V nabídce je v 9 barevných odstínech. Finální průhledná vrstva prohlubuje finální barevnost fasádních desek, ale zachovává mírné barevné rozdíly přírodního materiálu. Díky lesklému povrchu si fasádní desky dokáží zachovat svou zářivost a vzdušný vzhled i za deštivého počasí. Fasádní desky jsou v nabídce ve standardních rozměrech, nebo formátovány dle vašich požadavků.

Foto: eArch
Cembrit EDGE

Inspirováno přírodou, stvořeno pro město Do řady vkáknocementových desek Cembrit Edge patří přírodní desky opařené dvojím nátěrem semitransparentní lazury. Barevná exploze moderních barev tak jen podtrhne vyhledávané vlastnosti fasádní desek Cembrit. Odolný, hladký a expresivní povrch přesto v konečné podobě umožňuje prosvítání žádané přírodní struktury fasádních desek. 12 vybraných barev z palety Fasádních desek URBANNATURE dělá z Cembrit Edge ideální volbu pro projekty, které volají po charakteristických čistých a elegantních barvách bez výrazných barevných rozdílů přírodního materiálu. Barvy zvolené pro tuto sadu fasádních desek byly inspirovány dynamickými aspekty přírody, které se staly základními kameny pro život ve městě.

Cembrit METRO

Barvený povrch dle vašeho výběru Cembrit Metro s jistotou uspokojí všechny vaše barevné architektonické vize. Nabízí kvalitní a barevně rovnoměrný povrch v barvě dle vašeho výběru. Desky jsou ošetřeny barvou na vodní bázi, která vytváří dokonale homogenní vzhled. Výsledkem celého barvícího procesu jsou desky velmi odolné vůči biologickým činitelům, vodě a nečistotám. Zároveň jsou vysoce odolné vůči mechanickému namáhání, které se s výhodou využije při často nešetrné manipulaci a montáži fasádních desek na staveništi. Barvy škály Cembrit URBANNATURE zvolené pro desky Cembrit Metro jsou inspirovány pulzujícími barvami velkoměsta. Jsou to čisté, jasné a přitažlivé barvy určené pro odvážné a hravé nápady města. Kromě těchto barev jsou k dispozici také další odstíny (NCS S).

Foto: eArch
Všechny fasádní desky jsou povrchově upraveny tak, abychom zaručili vysokou odolnost proti vlhkosti, UV záření a nečistotám. Díky tomu si fasádní desky Cembrit URBANNATURE zachovávají svůj vzhled bez ohledu na povětrnostní podmínky, kterým je fasáda vystavena.

Více informací o fasádních deskách Cembrit naleznete na webových stránkách společnosti Cembrit a.s. www.cembrit.cz.

Podívejte se také na zajímavé projekty v Čechách nebo zahraničí, které mohou být pro vás inspirací: www.cembrit.cz/zajimave-projekty/.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři