Technologie / produkty

Betonová dlažba značky Presbeton šetří díky speciálnímu povrchu čas i práci

Rodinný dům v kontrastní černo-bílé kombinaci od architekta Michala Snášela vznikl přesně podle představ investora, kterého s architektem pojí dlouhodobé přátelství. Své úvahy tak mohli společně diskutovat již od první myšlenky na stavbu domu. Přáním investora bylo, aby jeho rodina žila v klidném a zeleném prostředí. Když se v rodné vsi naskytla volná stavební parcela, neváhal a pustil se do projektování vlastního domu.

PRESBETON Nova, s.r.o. , 22. 10. 2020

Černo-bílá elegance zasazená do venkovského kontextu

Rodinný dům v Jívové na Olomoucku navenek působí moderním dojmem, přesto se investor při jeho navrhování ohlížel na tradiční venkovskou zástavbu. Dům o půdorysné ploše 168 metrů čtverečních se táhne do patra a má klasickou šikmou střechu s keramickou krytinou v černém odstínu s glazurou. Omítky kombinují šedou barvu s odstínem bílé kávy, v duchu černobílého kontrastu ladil architekt i velkoformátovou venkovní dlažbu. Se světlými plochami omítek pak kontrastují černé okenní rámy. Díky dvěma francouzským oknům se dům otevírá směrem do navazující zahrady a dochází k dokonalému propojení interiéru s exteriérem. Hlavní obytný prostor tak získává nový rozměr.

„Zahrada se stává domácím kolbištěm, na kterém se odehrávají rodinné sešlosti a přátelská setkání, hlavní relaxační zónou, ale také místem, kde si naše děti hrají, objevují brouky a testují své první vehikly,“ popisuje život ve vysněném domě jeho majitel. Zpevněné povrchy v okolí domu tvoří velkoformátová betonová dlažba, která zajišťuje komfortní přístup i pohodlné a bezpečné zázemí pro dětské hry.

Presbeton - RD Jívová

Nadčasový design, trvanlivost a snadná údržba

Betonové a kamenné prvky v exteriéru korespondují s celkovým stylem domu, především jsou ale velmi praktické. „Jsem stavební inženýr a beton mne de facto živí. Z pohledu životnosti, ale i údržby má pro použití v exteriéru bezkonkurenční vlastnosti. Dřevo je krásné, ale při venkovním použití vyžaduje pravidelnou péči. A toho jsem se chtěl kvůli své pracovní vytíženosti vyvarovat. Doma se chci věnovat hlavně rodině a koníčkům nebo odpočívat,“ vysvětluje investor, který měl poměrně jasnou představu o konkrétním dodavateli.

PRESBETON je z mého pohledu kvalitativně na špici a má velmi dobrý zákaznický servis. Jeho portfolio se vyjímá designově, složením betonu, ale například i vyspělou povrchovou technologií,“ pokračuje majitel domu. Betonové dlažby s těmi nejlepšími povrchy se dnes dají prakticky udržovat obdobně jako interiérové a dlouho si zachovávají svůj původní vzhled – strukturu i barevnost. Skvrny se z nich jednoduše odstraní pouhým střením bez nutnosti používat chemikálie nebo náročné čištění vysokotlakými čističi.

Presbeton - RD Jívová
. Foto © Jakub Šnábl

Rodinný dům v Jívové má na terase, chodnících a kolem bazénu použitou velkoformátovou dlažbu ALMA, opatřenou inovativní povrchovou technologií Perfect Clean TOP. Povrch této dlažby je ošetřen speciální kompozitní látkou, která se následně vytvrdí účinkem záření a vysoké teploty. Vzniká tak vysoce ušlechtilý povrch na bázi impregnace, který odpuzuje vodu, olej a další zdroje znečištění, které jinak způsobují trvalé a nevratné estetické znehodnocení dlažby. Majitel zvolil dlažbu o rozměrech 60x60 cm a znovu si pohrál s kontrastem odstínů černé a bílé.

Presbeton - RD Jívová
oto © Jakub Šnábl

Jednotný styl dlažeb i zahradních prvků

Projektanti se drželi jednotného stylu i při výběru dalších zahradních prvků. Užitnou plochu se vjezdem do garáže vyčleňují skladebné kameny ALTERNO, s hladkým povrchem a v barevnosti colormix Piano. Tento typ venkovní dlažby je vhodný pro pochozí plochy a místa s občasným pojezdem osobních automobilů.

Presbeton - RD Jívová
. Foto © Jakub Šnábl

Velmi elegantně a čistě pak působí betonový plot z tvarovek SIMPLE BLOCK. Majitel si sám navrhl a nechal na míru vyrobit černé, kovové výplně mezi betonovými sloupky. Výhodou zdícího systému je bezespárové zdění, pohledové části tvarovek navíc nevyžadují žádnou další povrchovou úpravu. Asi tak to vypadá, když si dům oblékne smoking. A když investor do svého domu vtělí svou osobnost. Kořeny na venkově, ale moderní smýšlení. Rodinný dům v Jívové je elegantní, ale přitom velmi praktický. Je dobrým sluhou svému majiteli, který dělí svůj čas mezi práci ve městě a rodinný život na vsi.

Presbeton - RD Jívová

Klíčová slova:

beton Presbeton

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři