Technologie / produkty

Subtilní konstrukce a jednoduchost. To jsou novinky Presbeton

Jaká je současná česká architektura? Na odpovědi na tuto otázku se neshodnou ani přední odborníci. Přesto lze při průjezdu českou krajinou vypozorovat určité charakteristické rysy novostaveb. Okázalost podnikatelského baroka byla zcela nahrazena funkčností a jednoduchostí. Na tento trend reagují i přední výrobci stavebních materiálu. Česká firma PRESBETON, vyrábějící betonové komponenty převážně pro exteriérové použití, představila v letošním roce celou řadu novinek, z nichž většina ladí s trendy minimalistické a funkční architektury.

PRESBETON Nova, s.r.o. , 27. 5. 2021

Elegantní dlažba s protiskluzovými vlastnostmi

Jednou z novinek v portfoliu společnosti PRESBETON je plošná dlažba KAYLA. Na první pohled upoutá reliéfním povrchem, který věrně imituje přírodní kámen. Zdrsnělý povrch kartáčováním kromě estetického rozměru přináší i praktické výhody, které zákazníci ocení zejména při dešti. Dlažba KAYLA má totiž vynikající protiskluzové vlastnosti. Je nabízena v atraktivním formátu 600 x 300 mm a tloušťce 40 mm, která umožňuje její použití na pochozí plochy, tj. terasy, přístupové cesty k domu a chodníčky nebo na zpevnění povrchů kolem bazénu. Výběr ze tří moderních barev, antracitové, slonovinové a ořechové umožní dokonale sladit dlažbu s celkovým vzhledem objektu. Dlažba je samozřejmě mrazuvzdorná a opatřená vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Presbeton - KAYLA

Tradiční zdi z netradičních tvárnic

Jednoduchý funkční design skvěle doplňuje i elegantní betonová zdicí tvárnice LINE BLOCK pro výstavbu plných plotů. Zajímavostí tohoto zdicího systému je způsob výstavby, kdy se jednotlivé tvarovky spojují pomocí speciálních betonových kroužků bez nanášení spojovací hmoty. Tento systém společnost PRESBETON úspěšně aplikovala již v předchozí řadě tvárnici RONDE BOCK. Výhodou je tak výrazná úspora času a peněz při výstavbě. Stabilita zdiva je zajištěna integrovanými železobetonovými sloupky. Konce stěn je nutno vždy ukončit probetonovaným sloupkem s vloženou výztuží. Barevně se novinka LINE BLOCK drží klasiky v podobě černé, bílé a přírodní. Pro snadnou údržbu a delší životnost jsou tvarovky LINE BLOCK opatřeny vnitřním ochranným systémem Protect systém IN proti znečištění a pronikání vody.

Presbeton - BLOCK

Minimalistické květináče a lavičky z tenkostěnného betonu

Další prvek, který najde uplatnění u domů minimalistického charakteru jsou květináče LITE CUBE a BLOCK. Nová technologie výroby umožnila představení subtilních a zároveň velmi odolných výrobků, které mají o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci mohou vybírat ze 7 rozměrů, od menších typů vhodných i do interiérů, po opravdu velké nádoby, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin. Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se při větším větru nepřevrátí, díky mimořádné stabilitě, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem. Důležitým aspektem pro zajištění dlouhé životnosti je dodržení doporučených postupů při sázení rostlin, kde nejzásadnější roli hraje použití pružné izolační vrstvy na vnitřní stěně květináčů v podobě nopové fólie, která zamezí poškození výrobku v mrazech.

Presbeton - LITE BLOCK

Nový typ vysokohodnotového betonu byl využit i při designování nového typu lavičky LITE LA. Její tvar vychází z úspěšné řady LA, výrazně však ubylo materiálu a celá konstrukce tak získala na lehkosti opticky i reálně.

www.presbeton.cz

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři