Technologie / produkty

CEMEX dodává v Izraeli beton pro budovu, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě

Mrakodrap W Tower, vybudovaný v izraelském Tel Avivu s použitím betonu od společnosti CEMEX, nedávno označila Rada pro výškové budovy a městské prostředí (Council on Tall Buildings & Urban Habitat, CTBUH), přední mezinárodní organizace v oblasti výškových budov, za jednu z nejkrásnějších staveb na světě.

EARCH.CZ , 23. 1. 2013

Také bylo potvrzeno, že tato luxusní budova, vysoká přibližně 156 metrů, je nejvyšší plně rezidenční stavbou v Izraeli.

W Tower, shlížející na nejprestižnější lokalitu v Tel Avivu, tvoří 168 prostorných bytových jednotek na 46 podlažích a tři patra podzemního parkoviště o rozloze 15.000 m2. Tato budova s celkovou výměrou 40.000 m2 stojí na pozemku o rozloze 5.000 m2 vedle dálnice Ayalon Highway, hlavní příjezdové cesty do Tel Avivu.

CEMEX začal práci na projektu masivními a logisticky náročnými základy o objemu 3.800 m³. Zaměstnanci společnosti, včetně kontrolorů kvality u každého čerpadla, zajistili optimální řešení podle přísných specifikací zakázky. Když bylo dosaženo třetího patra, statické čerpadlo nahradily jeřáby a tradiční čerpadla pro rychlé řešení všech licích prací. Aby byl splněn požadavek zhotovitele, že čerpání dosáhne až do nejvyššího patra této monumentální budovy, byly na toto čerpání zapotřebí speciální betonové směsi.

W Tower ilustruje způsob, jakým CEMEX neustále komunikuje se svými zákazníky. Na základě svých odborných znalostí přináší společnost po celém světě osobitou nabídku výrobků a služeb ušitých na míru potřebám zákazníků.

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 59 betonáren, 7 štěrkoven, 5 kamenolomů a cementovou mlýnici. 

Téma "Beton v architektuře" vzniká za podpory Speciálních produktů.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři