Technologie / produkty

Čističky vzduchu využijete v bytě i velkém domě

Vzduch okolo nás se za poslední roky rapidně zhoršil. Zatímco jsme vesnický či horský vzduch považovali za čistý, dnes tomu už tak není. Stále je jeho kvalita lepší než ve městech, rozdíl už ale není tak dramatický. Jak zlepšit ovzduší v domě či bytě? Pomůže čistička.

MALL.cz , 25. 2. 2020

Čistička vzduchu je stále oblíbenější. Ještě před pár lety jsme čističku považovali spíše za doplněk, bez kterého si dokážeme poradit. Zvláště v odlehlejších tuzemských krajinách ji většina z nás považovala za zbytečnou. Ovzduší se ale razantně mění a dnes je čistička běžnou součástí domácností.

Čističku využijete především ve městech, zvláště pak v těch větších. Praha, Brno, Ostrava, to jsou města, která čistým vzduchem zrovna neoplývají. Další částí je sever Čech, konkrétně Mostecko, kde kvete chemický průmysl.

Všechny zplodiny, prach, a dokonce i bakterie zvládne čistička přefiltrovat a alespoň doma zajistit čistší a zdravější vzduch. Moderní čističky mají také funkci ionizátoru a disponují i zvlhčovačem.

A jak čistička funguje? Obvykle disponuje sacím otvorem, který nasaje vzduch, který následně prochází hned několika filtry a dalším otvorem již vyčištěný vzduch vypustí ven. Ne každá čistička je vhodná do všech prostor. Čističky vzduchu disponují výkonem, který se může model od modelu lišit.

Chcete vyčistit vzduch jen v jedné místnosti, např. v dětském pokoji? Pak zvolte menší čističku s výkonem okolo 120 – 240 m3. Pro větší místnosti, například obývací pokoj, je ideální čistička s výkonem 180 – 360 m3. Ve velkých prostorech, například velkém rodinném domě je ideální čistička s výkonem 240 – 480 m3. Potřebný výkon lze spočítat jednoduchým vzorcem:

šířka místnosti × délka místnosti × výška místnosti × 2 (u alergiků × 4)

Velké rodinné domy si ovšem s klasickou čističkou vzduchu neporadí. Pokud chcete vyčistit vzduch v tak velkém prostoru najednou, bude potřeba speciální průmyslová čistička vzduchu nebo čistící systém, který se instaluje do klimatizace.

  • autor: MALL.cz *
  • publikováno: * 25. 2. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři