Technologie / produkty

Guardian představuje tepelně izolační sklo ClimaGuard® nrG

Izolační trojskla s pokovením ClimaGuard® nrG jsou ideálním řešením pro nízkoenergetické budovy a pasivní obytné domy.

Guardian , 27. 9. 2012

Společnost Guardian, světový producent plochého skla, představuje na českém trhu špičková izolační skla ClimaGuard® nrG s vynikající tepelnou izolací a současně vysokou světelnou propustností. Reaguje tak na požadavky současného stavebnictví, v jejichž popředí stojí problematika rostoucích nákladů na energie, trvale udržitelného hospodaření s přírodními zdroji a omezení produkce škodlivých emisí CO2.

• Výjimečná tepelná izolace přináší úspory energie díky minimálním tepelným ztrátám a vynikající kvalitu vnitřního prostředí • Optimální světelná propustnost umožňuje maximálně využít přirozené denní světlo • Neutrální vzhled: čiré sklo bezchybně reprodukuje barvy • Maximální energetické zisky díky účinnému využití sluneční energie

Ve srovnání s jinými stavebními materiály nabízí dnešní špičková skla vynikající tepelnou izolaci a současně vysokou míru transparentnosti. Tato architektonická výhoda skýtá téměř neomezené tvůrčí možnosti při projektování budov. Izolační trojskla z velmi čirého skla float ExtraClearTM a skla s pokovením ClimaGuard® nrG zajišťují jedinečný neutrální vzhled a průhlednost zasklení srovnatelné s běžnými dvojskly.

ClimaGuard® nrG nabízí ideální rovnováhu mezi nízkou hodnotou prostupnosti tepla (Ug od 0,6 W/(m2K)), vysokou propustností světla a tepelnými zisky ze slunečního záření (o 27 % vyššími, než klasická trojskla). Špičková tepelná izolace minimalizuje nepříjemné proudění vzduchu v interiéru vlivem rozdílných teplot a udržuje tak tepelnou pohodu i při pobytu v blízkosti okna; dále omezuje kondenzaci vody na vnitřní tabuli izolačního skla.

Izolační trojskla s pokovením ClimaGuard® nrG jsou ideálním řešením pro nízkoenergetické budovy a pasivní obytné domy – získaly certifikaci Dr. Wolfganga Feista z německého institutu Passivhaus jako „Komponenta pro pasivní domy“. V porovnání se speciálními ultračirými skly lze použitím úsporného plaveného skla ExtraClearTM jako standardního stavebního materiálu dosáhnout vynikajících funkčních parametrů. Produkt je dostupný také v tvrzené verzi.

 

* Míra plnění plynem 90 %. ** Izolačním dvojskla nabízejí vynikající hodnoty světelné propustnosti a neutrality barev. Uvedené hodnoty jsou nominální, skutečné hodnoty se mohou lišit v závislosti na výrobních odchylkách.

O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinnými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři