Technologie / produkty

Nechte zmizet zárubně!

Skryté zárubně vám umožní smazat designové rozdíly mezi otočnými a posuvnými dveřmi, a to z hlediska vzhledu jejich zárubní. Ty jsou totiž téměř neviditelné. Oprostěte se od kompromisů při rozhodování! Zvolte jeden z dveřních systémů Aktive, Emotive či Latente…

J.A.P. , 15. 3. 2016

„V mnoha realizacích jsme se setkali s požadavkem osadit jeden prostor jak bezobložkovými pouzdry, tak i bezobložkovými otočnými dveřmi. Taková varianta ale nebyla na českém trhu dlouho možná. To už je ovšem minulostí. Oba dveřní systémy nyní pohodlně sladíte. Navíc oceníte oproti klasické nad zeď vyčnívající obložce i to, že skryté zárubně dovolují dveřím lícovat z pohledové strany se zdí. Vše je tedy v jedné dokonalé rovině,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., českého výrobce dveřních systémů.

1. Aktive…

… stavební pouzdro pro posuvné dveře

Bezobložkové pouzdro Aktive je určeno pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Konstrukce systému Aktive je přizpůsobena tak, aby vytvořila hranu průchozího otvoru. V případě požadavku investora může být zárubeň skryta pod povrchovou dokončovací úpravu příčky – malbu či tapetu. Pouzdro Aktive je určeno pro všechny typy příček – zděná, SDK i z dalších systémů suché výstavby.

… skryté zárubně pro otočné dveře

I skrytá zárubeň Aktive postrádá jakoukoliv viditelnou obložku. „Designovou čistotu tohoto řešení neruší ani závěsy – použité jsou totiž speciální skryté 3D seřiditelné panty,“ vysvětluje pan Petr Paksi. Systém Aktive tvoří dokonalý soulad s designovými dveřmi Master, které mohou dosahovat až do atypické výšky 370 cm a šířky 125 cm.

„Kombinace zárubní Aktive 40/00 pro bezobložkové dveře a Aktive 25/15 pro polodrážkové dveře s 15 mm polodrážkou, je ideální v případě, že je nutné, aby jedny otočné dveře byly orientovány otevíráním k sobě a druhé od sebe, což je tzv. reverzní otevírání,“ říká pan Petr Paksi.

2. Emotive …

… stavební pouzdro pro posuvné dveře

V tomto případě jde o model bezobložkového stavebního pouzdra pro zasouvací jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. U tohoto pouzdra je použit designový tenký hliníkový rámeček v šířce pouhých 17 mm. I toto pouzdro lze použit do všech typů příček.

… skryté zárubně pro otočné dveře

Stejně jako u stavebního pouzdra i u otočné varianty je součástí zárubně vnější subtilní hliníkový rámeček. Jeho funkce není pouze designová, ale i praktická – chrání hranu průchozího otvoru proti mechanickému poškození. Reverzní otevírání umožňuje i tento typ zárubně, rozdílem od typu Aktive ale je, že oboje dveře jsou polodrážkové, a to s polodrážkou 15 mm.

3. Latente …

… stavební pouzdro pro posuvné dveře

Jde o typ stavebního pouzdra opět pro jednokřídlé i dvoukřídlé zasouvací dveře, kdy je zárubeň v jedné rovině se zdí a horní spoj mezi dílci je tzv. natupo. Pouzdro Latente lze použít do jakéhokoli typu příčky, tedy zděné, sádrokartonové i dalších systémů suché výstavby. Pouzdro není nosným stavebním prvkem, a proto je ho třeba při zabudování opatřit horním překladem.

… skryté zárubně pro otočné dveře

Skrytá zárubeň je určena pouze pro jednokřídlé dveře. Existují dva typy. U první varianty je obložka široká 50 mm se stínovou drážkou 3 mm a druhá je široká 65 mm a stínová drážka je pouze 1 mm. V obou případech je zárubeň v jedné rovině se stěnou a horní spoj mezi dílci zárubně je tzv. natupo. Stejně jako u přechozích dvou typů i zárubeň Latente lícuje s okolní stěnou.

Více na www.skrytazaruben.cz

  • autor: J.A.P. *
  • publikováno: * 15. 3. 2016

Klíčová slova:

J.A.P. dveře skryté zárubně

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři