Technologie / produkty

Revoluční systém "inteligentních oken" automaticky reguluje kvalitu vzduchu v interiéru

VELUX, nejvýznamnější světový výrobce střešních oken, a společnost Netatmo, která vyvíjí inteligentní řešení pro domy, uvádějí na trh VELUX ACTIVE with NETATMO, první systém automatického ovládání střešních oken, žaluzií a rolet pomocí senzorů a mobilní aplikace.

VELUX Česká republika, s.r.o. , 17. 9. 2018

Skupina VELUX, nejvýznamnější světový výrobce střešních oken, a společnost Netatmo, lídr na trhu inteligentních domů, oznámily, že je nově dostupný „systém inteligentních oken“ nazvaný VELUX ACTIVE with NETATMO. Tento systém umožňuje automatické ovládání střešních oken, žaluzií a rolet díky využití inteligentních senzorů. 

VELUX ACTIVE with NETATMO je v rámci globálního odvětví střešních oken prvním systémem inteligentních domů, který je připraven k okamžitému použití. Systém inteligentních oken VELUX, vyvinutý v partnerství se společností Netatmo, vychází z nejnovějších technologií inteligentních senzorů, a díky tomu myslí a jedná za uživatele. Monitoruje teplotu, vlhkost a koncentraci CO2v interiéru domu či bytu s cílem zlepšit kvalitu vzduchu, klima, větrání a stínění před sluncem, a vytváří tak v interiéru zdravější životní podmínky.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace trávíme v interiéru až 90 % času, vzduch v interiéru je přitom více znečištěný než venkovní

VELUX ACTIVE with NETATMO kombinuje aplikaci pro smartphone, senzor klimatu v interiéru, centrální vypínač a internetovou bránu, jež jsou kontrolovány pokročilými algoritmy, které řídí plně automatizované ovládání střešních oken, žaluzií a rolet. 

„Trend inteligentních domů, které nám pomáhají žít komfortněji a zdravěji, nabírá na síle a tato inovace vytváří pro VELUX dobrou pozici k dalšímu růstu v tomto rychle se rozvíjejícím segmentu trhu,“ prohlásil Kent Holm, viceprezident skupiny VELUX pro globální produktový management. 

VELUX ACTIVE with NETATMO je první systém inteligentních střešních oken propojený s Apple HomeKit, který umožňuje kontrolovat klima uvnitř budovy z domova nebo na dálku, prostřednictvím zařízení Apple zahrnujících iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV a HomePod. Systém je možné řídit pomocí Siri®, hlasem ovládané inteligentní asistentky společnosti Apple, nebo tlačítkem v aplikaci Apple Home.

VELUX ACTIVE with NETATMO lze ovládat hlasem nebo z aplikace Apple Home

Snadná instalace, připraveno k okamžitému použití

Systém je navržen tak, aby si jej majitelé nemovitostí mohli snadno sami nainstalovat. Má svou vlastní aplikaci, která uživatelům umožňuje řídit si pomocí svého telefonu či tabletu klima v interiéru podle svých osobních potřeb a na základě dat o počasí.  

„VELUX ACTIVE with NETATMO je výsledkem spojení dvou skvělých technologií: vysoce kvalitních střešních oken VELUX a know-how Netatmo pro vytváření jednoduchých a užitečných produktů a aplikací. Díky automatizovanému otevírání, zavírání a stínění střešních oken získáte výrazně lepší klima v interiéru. Vytvořili jsme řešení založené na inteligentních senzorech, které je nejen spolehlivé a jednoduše se používá, ale rovněž je prospěšné pro zdravý život uživatele,“ dodal Fred Potter, zakladatel a ředitel společnosti Netatmo.  

Foto: EARCH

Ovládání plně automatických střešních oken, žaluzií a rolet 

VELUX ACTIVE with NETATMO se skládá ze tří součástí – senzoru, brány a centrálního vypínače – a je kompatibilní se všemi elektrickými produkty VELUXINTEGRA®. Senzor umístěný v místnosti, v níž je instalováno střešní okno, měří CO2, vlhkost a teplotu a současně monitoruje data o počasí z online služeb. Do senzorů jsou zabudovány pokročilé algoritmy, které aktivují větrání a chrání před horkem. 

Existují tři způsoby, jak systém používat: provoz podle senzorů, ovládání smartphonem a manuální ovládání. V případě provozu podle senzorů nemusí uživatelé dělat nic. Ovládání smartphonem umožňuje uživatelům upravit nebo zastavit automatické funkce a ovládat střešní okna manuálně. Manuální ovládání je užitečné v případě, že majitel odchází z domu – může jednoduše stisknout tlačítko na centrálním vypínači, kterým v zájmu bezpečnosti všechna okna zavře. 

Cena a dostupnost 

Maloobchodní cena základního balíku VELUX ACTIVE with NETATMO činí 6 590 Kč. Všechny produkty jsou k dispozici na adrese www.velux.cz/activewww.netatmo.com

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři