Události /

Festival 4+4 dny v pohybu obsadí prázdné Radniční domy rozsáhlou výstavou Independent Research of Subjectivity

Čtyři desítky umělkyň a umělců ze současné české výtvarné scény se představí na rozsáhlé výstavě, kterou v rámci 21. ročníku mezinárodního festivalu 4+4 dny v pohybu připravuje od 30. září do 8. října v prázdných Radničních domech kurátorka Pavlína Morganová.

Festival 4+4 dny v pohybu , 21. 9. 2016

Kdy: 1. října 2016 – 8. října 2016 / vernisáž 30. září 2016 od 18:00Kde: prázdné Radničné domy, Malé náměstí, Praha 1

Více informací o programu a prodej vstupenek zde.

„Výstava s tématem Independent Research of Subjectivity se nesoustřeďuje pouze na nejmladší generaci, ale záměrně zahrnuje i generaci střední a starší. Napříč médii, jako jsou obraz, socha, kresba, grafika, fotografie, video a instalace, tak podá plastický obraz českého výtvarného světa,“ vysvětluje kurátorka zastřešujícího projektu Místa činu Denisa Václavová.

V Radničních domech budou dále probíhat premiéry divadelních projektů (Kolonie z. s., Masopust, Tereza Hradilková, Wariot Ideal, Žan Loose a Stanislav Majer), diskuse s odborníky (Fórum budoucnosti III a další), komentované prohlídky, koncerty, party nebo představení a dílny pro děti.

Vystavující: Matěj Al-Ali, Zbyněk Baladrán, Veronika Bromová, Michaela Černická, Anna Daučíková, Dominik Gajarský, Petra Herotová, Eva Jiřička, Krištof Kintera, Vladimír Kokolia, Kateřina Konvalinová, Igor Korpaczewski, Eva Koťátková, Alena Kotzmannová, Nikol Kutíková, Martin Kyrych, Dominik Lang, Richard Loskot, Marie Lukáčová, Adéla Matasová, Andrea Medunová Součková, Pavel Mrkus, Jakub Nepraš, Karel Nepraš, Alice Nikitinová, Martina Nosková, Markéta Othová, Michal Pěchouček, Veronika Resslová, Lenka Rochovanská, Lucia Sceranková, Pavla Sceranková, Vladimír Skrepl, Jan Steklík, Tomáš Svoboda, Šárka Trčková, Alexandra Vajd, Kateřina Vincourová, Monika Žáková.

Komentovaná prohlídka s kurátorkou Pavlínou Morganovou: 2. 10. / 16:30 + 8.10. / 16:00.Máš umělecké střevo? Workshop pro rodiny s dětmi: 2. 10. / 14:00 – 17:00

Festival 4+4 dny v pohybu založila v roce 1996 čtveřice Nikola Böhmová, Markéta Černá, Denisa Václavová a Pavel Štorek, kteří jej dodnes pořádají. Za 20 let festival uvedl více než 400 zahraničních i českých souborů všech druhů současného umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění, film, video art). Kulturními projekty oživil taková místa jako stará kanalizační čistírna v Praze Bubenči, opuštěné tovární haly ČKD Karlín, bývalý městský pivovar v Holešovicích, bývalá cihelna v Šáreckém údolí, hokejový stadion HC Hvězda ve Vokovicích, tělocvičny Tyršova domu, Nosticovy haly, bývalé Federální shromáždění, bývalé Casino v Pařížské ulici, budova bývalého ÚLUVu na Národní třídě i Palác U Stýblů na Václavském náměstí a Desfourský palác. Festival inicioval vznik řady premiér site-specific projektů českých souborů, uvádí skupinové výstavy současných vizuálních umělců a kurátorů, spolupracuje s předními historiky umění a architekty na procházkách a přednáškách. Festival dlouhodobě spolupracuje s kulturními organizacemi Kruh, Jednotka/Unit, Vědecko-výzkumné pracoviště AVU, Start Vršovice a další.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři