Události /

Film z prosorů kultovního turínského bytu Casa Mollino. Galerie Schokolo uvede snímek Séance

Galerie SCHOKOLO představuje krátkometrážní film Séance, který vytvořil milánský výtvarník Yuri Ancarani v prostorách kultovního bytu Casa Mollino v Turíně.

Galerie Schokolo , 19. 5. 2020

Galerie SCHOKOLO představuje krátkometrážní film Séance, který vytvořil milánský výtvarník Yuri Ancarani v prostorách kultovního bytu Casa Mollino v Turíně. Ve spolupráci s Fulviem Ferrarim, majitelem Casa Mollino a zároveň předním odborníkem na tvorbu a život tohoto tajemstvími opředeného italského designéra, vznikl třicetiminutový film zachycující Carla Mollina hovořícího z onoho světa skrze médium Albanii Tomassini. 

Fulvio Ferrari již dlouhou dobu prosazuje teorii, že byt Casa Mollino, který si zařídil všestranný designér a architekt v šedesátých letech, byl navržen jako filozofický prostor nastolující otázky posmrtného života. Sám Carlo Mollino v bytě nikdy nebydlel a všechny detaily, které Ferrari zrekonstruoval a obnovil vybízejí k nekonečným debatám o filozofii života a smrti. Tak mluví i médium v sugestivně pojatém snímku zachycující zároveň vizuálně překvapivé prostory Casa Mollino. 

Film bude v galerii SCHOKOLO promítán v náladové instalaci, která prostřednictvím materiálů i originálních fotografií z Casa Mollino zprostředkuje atmosféru tohoto fascinujícího bytu a příběhu jeho autora.

Klíčová slova:

SCHOKOLO galerie Scholastika

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři