Události /

Veřejná debata o problematice měst, sdílení a inovativní komunikaci otevře pražský prostor pro nápady Foyer2

Ve čtvrtek 15. prosince se v Goethe Institutu uskuteční první veřejné akce čtyřletého kulturního projektu Shared Cities: Creative Momentum. Pod názvem Publishing 2.0 v nově otevřeném prostoru Foyer2 proběhne veřejná debata se třemi experty z Německa a Nizozemí, spolupořádaná organizací reSITE. Budou diskutovat s českými zástupci oboru, bloggery a širokou veřejností o tom, jak v dnešní době inovativně komunikovat slovem, obrazem a multimédii o architektuře a problematice měst a sdílení.

EARCH.CZ , 14. 12. 2016

Kdy: 15. prosince 2016 od 18:00 hKde: Foyer2, Goethe-Institut (2. patro), Masarykovo nábř. 32, Praha 1

Událost Publishing 2.0 a Launch Party na Facebooku

Ve stejný den otevře pražská pobočka Goethe-Institutu Foyer2, společné místo pro tvůrčí práci, lounge pro kulturní akce a prostor pro setkávání v centru Prahy. Ve Foyer2 se budou sdílet myšlenky, občerstvení a jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad. Proměnu sálu ve druhém patře secesní budovy Goethe-Institutu architektonicky ztvárnilo výjimečné berlínské studio ifau. Projekt Shared Cities: Creative Momentum je spolufinancován z programu Evropské unie Kreativní Evropa.

Jak komunikovat o architektuře a veřejném prostoru?

Projekt Shared Cities, jenž si klade za cíl zvýšit kvalitu života v Evropských městech prostřednictvím sdílení, začne v Praze otevřenou diskusí Publishing 2.0. Poukáže na nové role a příležitosti, které přináší digitální doba. „Ve 21. století se stírá rozdíl mezi autory a čtenáři. Obrazy a obsahy jsou vytvářeny a sdíleny obrovskou rychlostí. Tradiční časopisy a média jsou konfrontovány s blogery a dalšími spontánními platformami a otevírá se nekonečný prostor pro interakci“, vysvětluje architekt Osamu Okamura, zástupce reSITE.

V panelu vystoupí Lukas Feireiss z Berlína, autor a kurátor působící ve Studiu Lukas Feireiss, Anne König, redaktorka prestižního vydavatelství Spector Books z Německa, a Hans Oldewarris, vydavatel 010 Publishers z Nizozemska. Budou sdílet nejnovější trendy a diskutovat s pozvanými experty a zástupci předních médií a vydavatelských domů z České republiky. Diskusi bude moderovat kurátorka Helena Doudová a bude se ptát, jaké jsou nové role a nové příležitosti pro publikování o architektuře a městech v pozměněné mediální krajině. Prezentace i diskuse proběhnou v anglickém jazyce.

Launch párty Shared Cities & Foyer2

Ve stejný den od 20:00 bude následovat otevření sálu Foyer2 a zahajovací párty projektu Shared Cities: Creative Momentum za účasti architekta Christopha Schmidta z berlínské architektonické skupiny ifau – Institutu pro aplikovaný urbanismus – která stojí za proměnou druhého patra výjimečné secesní budovy Goethe-Institutu ve sdílený prostor pro nápady Foyer². Provedení a design vznikl ve spolupráci s pražským start-upem Master&Master.

Jedinečný městský prostor Foyer² vznikl v rámci Shared Cities: Creative Momentum. Tento cílevědomý kulturní projekt sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi evropských velkoměst a klade si za cíl zlepšit kvalitu života v evropských městech. V Bělehradu, Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Katovicích, Praze a Varšavě zkoumá různé pohledy na sdílení a tvrobu měst a přitom objevuje nové možnosti, jak v nich žít.

PROGRAM

Čtvrtek 15. prosince

18:00 – 19:30 veřejná debata: Publishing 2.0 New formats in architecture publishing?za účasti Lukase Feireisse (autor / kurátor, Studio Lukas Feireiss, Německo), Anne König (redaktorka, Spector Books, Německo) a Hanse Oldewarrise (vydavatel, 010 Publishers, Nizozemsko). Moderuje Helena Doudová (kurátorka, reSITE, Praha-Berlín) 20:00 Launch Party Foyer2 / Shared Cities: Creative Momentumúvodní slovo: Christoph Schmidt z berlínské architektonické skupiny ifau – Institutu pro aplikovaný urbanismussoul & funk: DJ Little Frank, občerstvení a drinky

Více informací naleznete zde.

O projektu: Cílem projektu Shared Cities: Creative Momentum je zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumáme různé pohledy na sdílení a tvorbu města, a přitom objevujeme nové možnosti obývání našich měst. Společně.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 14. 12. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

reSITE Praha

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři