Události /

Winternitzova vila se po pěti letech otevře veřejnosti

Výstavy, divadelní předtsavení, přednáška o arcgitektuře - to vše vás čeká ve Winternitzově vile.

EARCH.CZ , 16. 2. 2017

Ve vile - jak zní oficiální název akce, proběhne v rámci otevření současně i výstava uměleckých děl více než dvaceti autorů napříč žánry. V prostorách budou rozmístěny sochy, obrazy,  fotografie, skleněné objekty. V jedné z místností nebude chybět ani videomapping. Půjde většinou o díla současných tvůrců například Michala Cimaly, Denisy Grimmové, Miroslava Liederhause, Petra Voříška, Tomáše Havránka, Pavla Smolíka a dalších. Třicátá léta bude reprezentovat slavná sochařka Hana Wichterlová.

  „Vilu otevíráme veřejnosti teprve potřetí. Poprvé se podobná akce konala v roce 1999 v tenkrát ještě zdevastované budově a měla přiléhavý název „Díra nedíra“. Podruhé se podařilo otevřít vilu pro veřejnost již po rekonstrukci v roce 2012.“, říká organizátor akce, pravnuk Josefa Winternitze, David Cysař.

Speciálně pro toto otevření je připravena místnost věnovaná historii vily: „ Nedávno jsem našel několik osobních věcí po pradědečkovi. Kromě nich zde uvidíte například rodinnou korespondenci s architektem Loosem a Lhotou, žádosti o navrácení majetku po návratu z koncentračního tábora, původní plány vily, či fotografie majitelů z třicátých let.“, dodává Cysař. 

Kromě výtvarného umění ožije vila o víkendu divadlem. Těšit se můžete i na přednášku o architektuře PhDr. Vladimíra CZUMALA, CSc.  

//-->

//-->

Doprovodný program akce „VE VILE 2017“  Sobota 18.2. 2017 od 19:00 Divadelní večer Katedry autorské tvorby a pedagogiky fakulty DAMU. Těšit se můžete na autorská minipředstavení a autorská čtení v zákoutích a pokojících Winternitzovy vily.  Neděle 19.2. 2017 od 19:00 Divadelní představení s názvem “Velkolepá maličkost”. Chodíte po krásné historické budově a představujete si bytosti, které tu žily? Jak se vyvíjel osud Winternitzovy vily a jejich majitelů? Autorky představení: Anna Dosoudilová Šimáková a Vilma Klepková   Druhým bodem nedělního programu budou Kafkovy fragmenty opět v podání studentů Katedry autorské tvorby a pedagogiky.  Pondělí 20.2. 2017 od 19:00 Přednáška PhDr. Vladimíra CZUMALA, CSc. s názvem “Kolem Winternitzovy vily”. Jak Adolf Loos ovlivnil českou architekturu? Do jaké situace jeho dílo v Praze vstupovalo?

 

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 16. 2. 2017
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři