Události /

Zúčastněte se letní školy architektury a stavitelství

Přihlaste se na kurz letní školy architektury a stavitelství, který pořádá katedra architektury na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Pět pracovních dnů plných obohacujících přednášek, komentovaných procházek, diskuzí a halvně workshop! Přihlaste se, čas máte do konce června.

EARCH.CZ , 6. 3. 2017

Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze ve spolupráci s Omnium z. s. a Památkovou komorou ČR letos podruhé pořádá letní školu architektury a stavitelství.

Letos si připomeme dvě události z roku 1817: první Božkovo veřejné předvedení parníku na Vltavě v Praze a “objev” Rukopisů královédvorského a zelenohorského. Z toho vyplývají i dvě hlavní témata: Století páry (nejen architektura a urbanismus, ale i mosty, průmyslové stavby, železnice, doprava, …) a Symboly a plagiátorství v architektuře. V duchu dobré tradice se výchozími tématy budeme inspirovat a rozvíjet je až do dnešních problémů či budoucích výhledů.

Letní škola je otevřena úplně všem: studentům středních a vysokých škol, pedagogům, úředníkům, odborníkům i laikům, … ale hlavně nadšencům a fandům architektury a stavitelství.

Program je koncipován do pěti pracovních dní v termínu 28. 8. – 1. 9. 2017 v kombinaci teoretických poznatků a tvůrčího workshopu. V pondělí a v úterý jsou připraveny populárně naučné přednášky, které se dotknou zajímavých témat spojených s hlavními motivy letní školy, na středu je přichystána procházka Prahou, ve čtvrtek a v pátek tvůrčí workshop. Účastnit se lze pouze teoretické části (pondělí až středa) nebo celé letní školy (od pondělí do pátku).

Organizační záležidosti

Celý týden (seminář i workshop) 1 950 Kč

Pouze seminář bez workshopu (tj. program pouze pondělí až středa) 1 250 Kč 

Oficiální stránky akce http://apluses.cz/letni-skola-architektury/

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 6. 3. 2017
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři