Bývalý hotel Měšták v centru Českého Krumlova prošel rekonstrukcí podle studia mar.s architects

Úterý, 24. Září 2019 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Prostory původně tří gotických domů v historickém jádru Českého Krumlova, které dříve sloužily jako hotel Měšťák, prošly rozsáhlou rekonstrukcí podle studia mar.s architects. Architekti se ve svém návrhu přiklonili k obnovení původních historických prvků a již dávno zapomenuté noblesy, kterou interiéru vtiskli převážně díky vybraným materiálům a čistým detailům.

Rekonstrukce bývalého hotelu Měšťák v Českém Krumlově, mar.s architects © Jakub Skokan, Martin Tůma/ BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér mar.s architects
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Český Krumlov
Datum projektu 2017
Datum realizace 2018

Hotelové pokoje se nacházejí v bývalém hotelu Měšťák, v samém centru Českého Krumlova. Původně tři samostatné gotické domy ze 14. století byly, v 50. letech století dvacátého, propojeny do jednoho komplexu. Bohužel objekty prošly za svou existenci několika velkými rekonstrukcemi (naposledy v 90. letech), při kterých byla většina původních prvků až na výjimky odstraněna. Takovou výjimku tvoří například „prezidentské apartmá“, ve kterém se dochoval vyřezávaný renesanční trámový strop.

V návrhu jsme se snažili vnést do pokojů opět trochu noblesy, která se z objektů již dávno vytratila a zároveň něco z původní podoby – dřevěný trámový strop a parketové podlahy. Další materiály a prvky již jsou zcela současné. V koupelnách je převážně použito šedé betonové stěrky doplněné italskými obklady Mutina a bateriemi v provedení british gold od Fantini. Zlatá prostupuje celým interiérem. V pokojích na tapetách a centrálním mosazném svítidle. Nábytek je vyroben jako atyp z drásaného dubu. Interiér je doplněn šedými blackouty a povlečením. Černé ocelové prvky šatny a závěsných svítidel firmy Buster and Punch materiálově i barevně vyvažují prostor jako celek. Součástí návrhu je i pečlivý výběr obrazů.