Fit Foodie - zdravá gastronomie ve stylovém prostředí

Úterý, 19. Duben 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Myšlenka na vznik restaurace, která bude mít zdravý životní styl obsažen nejen ve svém názvu, ale hlavně ve stylu kuchyně a v harmonickém pojetí interiéru, vznikla v hlavách 2 energických investorek – Magdaleny Papírkové a Terezy Vojáčkové. Svůj vysněný prostor našly ve Zlíně, přímo v srdci bývalých Baťovských závodů v jedné z budov, která se postupně rekonstruuje. Celý areál, jehož génius loci je nezaměnitelný, pomalu vstává z popela a z původních zanedbaných továrních hal vznikají zajímavé prostory. Koncept restaurace se zdravým a kvalitním jídlem bylo třeba vtisknout také do jejího interiéru.

Beata Gistrová, Fit Foodie, Zlín - foto © Petr Jaroň
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Beata Gistrová
Ateliér ateliér BG
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Zlín
Datum projektu 2015
Datum realizace 2015
Užitná plocha 227.00m2
Poznámka Foto © Petr Jaroň

Po zajímavých a dlouhých debatách vznikl návrh restaurace, která má kapacitu 72 míst, z toho je 6 u baru. Samotný prostor, který byl k dispozici, se nachází v přízemí objektu OD 13 a má 2 vchody – jeden přímo z ulice a druhý z vnitřních společných prostor budovy, která prochází rozsáhlou rekonverzí na multifunkční pronajímatelný obchodní dům. U obou těchto vchodů se počítá do budoucna s rozšířením o venkovní posezení na zahrádce. Vzhledem k poloze obou vstupů a snadné orientaci hostů byl v centrální části navržen barový pult, který se tak stal přirozeným středobodem restaurace. Důležitou součástí barového pultu jsou na míru dělané skleněné chladící vitríny, které jsou dle přání investorek částečně samoobslužné. Samotné sezení je dispozičně navrženo tak, aby měl host možnost vybrat si dle přání intimnější místo či naopak tu část, která je vhodná i pro větší skupinu. Pro židle jsme nemuseli chodit daleko – tradiční česká značka TON se svou sérií MERANO přesně splnila naše představy. Zbylé interierové vybavení bylo kompletní dodávkou místní firmy CHALUPA INTERIERY.

V interieru jsou použity přírodní materiály – olejem ošetřené dřevo, štípaný kámen, mech, což se odráží i v celkové barevnosti. Důležitou součástí je osvětlení. Prostor, který téměř postrádá denní přirozené světlo, bylo třeba nasvítit několika vrstvami umělého osvětlení pro dokreslení celkové atmosféry, kterou je možné různými kombinacemi tohoto osvětlení měnit. Velmi výrazným a zajímavým prvkem se tak stalo hejno letících ptáků NIGHT BIRDS – ručně foukaná svítidla od české sklárny BROKIS. Restaurace díky nim dostala kromě požadovaného osvětlení také svou duši a neopakovatelnou atmosféru.. Dalším výrazným akcentem jsou mechové stěny, které na pozadí štípaného přírodního kamene tvoří příjemnou kulisu vstupní stěny. Logo celého projektu FIT FOODIE – lístek, se ve stylizované podobě objevuje na různých doplňcích , např. oddělujících paravanech. Závěrem bych jako autor celého díla chtěla vyzdvihnout spolupráci s investorem, která byla u tohoto projektu naprosto klíčová. Celý projekt včetně realizace probíhal v poměrně krátkém čase a všechny participující firmy odvedly dobrou práci.

Klíčová slova: