Mar.s architects vytvořili na Letné nové bistro Pipca zaměřené na grilovaná kuřata

Úterý, 5. Červen 2018 - 0:16
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Pražské studio Mar.s navrhlo nový interiér bistra Pipca, které se specializuje na grilovaná kuřata. Architekti vytvořili jediný otevřený prostor, kdo dochází ke smazání hranic mezi zónou hostů a personálu. V interiéru také přiznali konstrukční prvky - odhalené cihlové zdi, ocelové konstrukce i betonovou podlahu. Vtupní prostor bistra zbarvuje neonový název bistra do červena, celý podnik pak sjednocují také škrábané zdi a staré dubové trámy.

Street food bistro Pipca, mar.s architects © Jakub Skokan, Martin Tůma/ BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér mar.s architects
Spolupracovníci Richard Jaroš
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 7
Ulice, číslo Milady Horákové, 28
Suma 2 500 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2017
Datum realizace 2017
Užitná plocha 65.00m2

Bistro Pipca se nachází v nově vznikající „gastro“ čtvrti v ulici Milady Horákové v Praze na Letné. Hlavní roli zde hraje kuře - pipca a způsob jeho přípravy: grill zvaný rotisserie tvoří díky své velikosti a nepřehlédnutelném designu srdce podniku.

Celé bistro je jedním prostorem, ve kterém kuchyni odděluje pouze pracovní plocha. Zraku ani sluchu není nic utajeno a tak vzniká skvělá interakce mezi hostem a kuchaři.

V interiéru jsou skombinovány především původní materiály domu – cihelné zdivo, oškrábané nátěry, ocelové konstrukce a betonová podlaha s novými prvky v podobě bílých hexagonových obkladů, koženého polstrování lavic a dubového dřeva, ze kterého je vytvořen veškerý atypický nábytek. Dubové trámy, použité na výdejní stůl a další části interiéru, pochází z více než sto let starého mlýna. Výrazným prvkem celého prostoru je neonový nápis pipca, který spolu se symbolem kuřete na vývěsním štítě tvoří logo bistra navržené grafikem Richardem Jarošem ze studia side2.