Minimalisticky zařízené kanceláře s odhaleným betonovým stropem

Úterý, 7. Listopad 2017 - 0:15
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Pražská architektonická kancelář SOA (Sons of Architecture) dokončila v Bratislavě nové kanceláře společnosti Zutom, ve kterých využili především přírodní materiály. Architekti také odstranili původní podhled, čímž došlo k odhalení betonového stropu. Minimalistické vybavení prostoru pak zajišťuje velmi vzdušný prostor.

Kanceláře společnosti Zutom, SOA architekti, foto © Ondrej Synak
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér SOA architekti
Světadíl Evropa
Země Slovensko
Město Bratislava
Datum realizace 2017

Administrativně-kreativní prostory firmy Zutom vznikly konverzí klasického developerského objektu. Hlavní výhodou tohoto kancelářského prostoru je přímý kontakt interiéru s vnitroblokem, který umožňuje všem zaměstnancům vyběhnout na chvíli na čerstvý vzduch. Vzhledem k malé světlé výšce jsme odstranili původní podhled a spolu s vedením technologie se přiznal betonový strop.

Vedle estetické stránky se při výběru materiálů kladl důraz na akustické vlastnosti, ať už obkladem stěn z desek z dřevěné vlny, panelů z překližky nebo podlahou z přírodního linolea s akustickou podložkou. Výběr jsme zúžili na přírodní materiály jako je masivní březové dřevo, březová překližka nebo přírodní linoleum v jejich přirozených barvách. Prostor je oživen jemnými pastelovými barvami které člení prostor na jednotlivé funkce.