Nízkoenergetický rodinný dům ze dřeva ve třech dimenzích

Úterý, 2. Duben 2013 - 0:00
| Napsal:

Dřevěný rodinný dům ze systému d3D je novou dimenzí staveb ze dřeva. Dům je postaven z masivního lepeného lamelového dřeva a zateplen z exteriéru.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Rydlo, Pavel Valenta
Ateliér d3D dřevo ve třech dimenzích
Generální dodavatel České dřevařské závody Praha, a.s.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Kostelec nad Labem
Suma 3 600 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2010
Datum realizace 2012
Užitná plocha 154.00m2
Zastavěná plocha 100.00m2

Masivní dřevo použité na nosnou konstrukci, viditelné a přístupné z interiéru vytváří prostor pro příjemné bydlení v přímém kontaktu se dřevem. Dřevěná konstrukce je chráněna před povětrností, má minimální sesychání a rozměrové změny. Zateplení dřevovláknitou izolací ze strany exteriéru umožňuje provedení bez pomocných parotěsných fólií, nepřináší žádná rizika tepelných mostů a kondenzací v konstrukci. Vypočtený součinitel prostupu tepla obvodové konstrukce je U=0,16W/m2K. V nízkoenergetickém standartu domu jsou i dřevěná okna s izolačním trojsklem. Fasádu domu tvoří cementovláknité desky CEMVIN, které zvyšují požární odolnost konstrukce a dovolují postavit dřevostavbu na malém pozemku.

Konstrukce rodinného domu z lepených hranolů dává volnost ve vytváření vnitřních prostorů. Umožňuje různé výškového uspořádání, otevření prostorů přes dvě podlaží nebo v různých úrovních odpovídajících účelu místnosti. Jsou použita velká okna pro spojení interiéru se zahradou. I menší místnosti jsou prostorově velkorysé.

Využitím předností konstrukce v prostorovém uspořádání a inteligentním stavebním řešení jsme se snažili vytvořit moderní rodinný dům.

Podrobné informace na www.d3d.cz

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.