Rekonstrukce a interiér bytu v panelovém domě

Středa, 22. Únor 2012 - 1:00
| Napsal:

Hlavním požadavkem klienta bylo vytvoření co nejsvětlejšího a nejotevřenějšího prostoru, jaké je v mezích klasického panelového bytu možné. Výsledná realizace je důkazem toho, že i takový úkol je řešitelný i bez velkých zásahů - stačí vybourat umakartové jádro.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Radek Sládeček
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Vyškov
Ulice, číslo sídliště Tyršova
Datum realizace 2007

Zadáním projektu byla modernizace bytu o velikosti 2+1 v panelovém domě z 80. let s omezeným rozpočtem. Hlavním požadavkem klienta, vzhledem k předchozímu bydlení v rodinném domě, bylo vytvoření dojmu otevřeného a světlého prostoru.

Uspořádání nosných konstrukcí překvapivě umožňovalo poměrně radikální zásah do dispozice. Do původně velké vstupní haly je nově umístěna koupelna a sklad. Kuchyň je rozšířena o velkorysou jídelnu. Dojem prostornosti je umocněn přímým propojením se vstupní halou a oknem do koupelny.

Solidní materiálový základ tvoří podlaha z dubové mozaiky a vodorovné pracovní/užitné plochy z dubové spárovky. Čistota, otevřenost a jednoduchost je vytvořena provedením ostatních povrchů v bílé barvě. Tento dojem umocňuje minimum vidtelného nábytkového kování.

Návrh byl realizován včetně výběru svítidel a části bytového zařízení.