První houpačka v životě

Čtvrtek, 10. Listopad 2016 - 0:00
| Napsal:

I nábytek pro ty úplně nejmenší děti může být hezký a zároveň funkční. To vše splňuje i „stavebnicová“ kolíbka TUTU od dvojice designérů VRTIŠKA • ŽÁK, která v rámci udílení cen přehlídky módy a designu Designblok 2016 získala ocenění v kategorii Nejlepší nábytek. Inu, musí být radost nechat se houpat.

VRTIŠKA • ŽÁK, Kolíbka TUTU – foto Kristina Hrabětová
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Roman Vrtiška, Vladimír Žák
Ateliér VRTIŠKA • ŽÁK
Generální dodavatel DEVOTO
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Datum realizace 2016
Materiál
Poznámka

Foto © Kristina Hrabětová

„Tento produkt je věnován mé dceři Grétce, díky které vznikl a která mi byla inspirací.“
Roman Vrtiška

Studio VRTIŠKA • ŽÁK připravilo na letošní Designblok novinku – kolíbku s roztomilým názvem TUTU. Kolíbka je navržena ve spolupráci s českým výrobcem dětského nábytku, firmou Devoto. Jedná se o první „vlaštovku“ vzešlou ze spolupráce designérů Vrtišky a Žáka a jmenované firmy. V příštím roce tento tým představí celou kolekci produktů se stejným názvem, věnovanou dětem a nejmenší generaci.

Kolíbka samotná je navržena jako skládací systém, s absencí jakýchkoli spojů. Toto řešení tak umožňuje její snadnou montáž / demontáž i přepravu, a to vždy ve zcela plochém balení. Dohromady je totiž tvořena z pěti plochých dílů, které v sobě drží pouze díky speciálním zámkům a drážkám. To umožňuje kolíbku, pokud ji budete potřebovat na cestách, jednoduše a rychle rozebrat / složit, a to pouze v jedné osobě.

„Nespornou výhodou při práci na tomto produktu byl fakt, že jsem mohl kolíbku testovat v reálném provozu doma na své dceři, tím se nám podařilo vyřešit množství problémů a doladit sebemenší detaily k dokonalosti,“ dodává Vrtiška, jeden článek autorské dvojice.

Kolíbka je doplněná o přepravní obal, který zlepšuje manipulaci se složeným produktem na cestách a zároveň jej chrání proti poškození. V budoucnu je plán nabízet produkt včetně doplňků jako ochranný mantinel, matrace, či madla na houpání přímo z postele.

www.vrtiskazak.com