Domov 9 | 2008

Čtvrtek, 4. Září 2008 - 2:01
| Napsal:

Klasický nadčasový dům | Šamotky a dřevo | Dětský pokoj pro každý věk | „Houpání“ - pokoj pro mrňata | Dětský ostrov pro 2 kluky | Pro náctiletou slečnu | Kouzla s nábytkem pro miminko | Trendy v dětských královstvích | Jak velkou potřebujete šatnu? | Skříň vestavěná, nebo sólo? | Ukládejte, kam se dá! | Byt pro 1 muže a 8 žen | S pomocníky na plody podzimu | Dům s dvojí tváří | Nedejte zlodějům čas | Rodinná pohoda uprostřed přírody | Jaké zvolit okapy | Barevná nádhera za vysokou zdí | Námořnické „osmičky“ | Venkovské sídlo v kostele | Mladá výtvarnice v hábitu secese

Klasický nadčasový dům

Dům v Roztokách u Prahy pamatuje 30. léta minulého století. Tedy alespoň jeho základní části. Prošel totiž rekonstrukcí, která mu na rozdíl od předchozích amatérských zásahů vrátila určitý styl. I když ten se s tím původním již nedá srovnávat. Přestože je dnešní podoba spíše klasičtější než ryze moderní, dům reprezentuje novodobé možnosti i trendy v bydlení.
Šamotky a dřevo

V domě obrostlém stovkou stromů vládnou cihly, dřevo a prostor. Interiér působí jako obytná galerie, kde se příjemně snoubí věci přírodní a umělecké.
Dětský pokoj pro každý věk

Dětský svět je veselý, hravý a plný fantazie. Tomu podřiďte i podobu dětských pokojů, které zařizujte společně s vašimi ratolestmi s náležitou invencí. Nabízíme vám pohled tří návrhářských studií, která připravila tři návrhy netradičníc dětských pokojů – pro mrňata, pro dva školní kluky a pro náctiletou slečnu. Také se dozvíte, jak zařizovat pokoj pro miminko tak, aby z něj hned nevyrostlo, i jak sluší nejnovější světové trendy dětskému nábytku i doplňkům.
„Houpání“ - pokoj pro mrňata

Dekor, barvy, lehkost, měkkost a omyvatelnost -- to je pět základních kamínků pokoje pro nejmenší děti, který jeho autorky navrhly jako hernu.
Dětský ostrov pro 2 kluky

Hlavním prvkem prostoru pro dva kluky ve věku 6 a 10 let je hliníková konstrukce ukotvená do stropu, na kterou se variabilně zavěšují nábytkové prvky.
Pro náctiletou slečnu

Pokoj je určený pro náročnou mladou dámu ve věku 12 až 15 let. Dominantní prvek tvoří dekorativní pojetí celé jedné stěny pomocí technologie airbrush.
Kouzla s nábytkem pro miminko

Zařizování pokoje pro miminko je sladkým potěšením. Interiér však brzy vyžaduje radikální změnu. Dítě roste a pokud se nechcete s nábytkem natrvalo rozloučit, vybírejte takový, který slouží více účelům.
Trendy v dětských královstvích

Vývoj se nevyhýbá ani dětskému nábytku. Také v jeho případě se návrháři a výrobci snaží o maximální funkčnost a zajímavý design. Podívejte, jaké trendy letos vstupují do dětských království.
Jak velkou potřebujete šatnu?

Fakt, že šatna patří do moderního bytu i domu, je již každému znám. Jak ale takovou šatnu naplánovat, jaké rozměry jsou dostačující pro jak velkou rodinu? Kolik potřebuje určitý kus oblečení místa? Na to byste měli myslet ještě před tím, než se do budování šatny pustíte.
Skříň vestavěná, nebo sólo?

Když se řekne skříň, představí si mnozí spíše kus nábytku, který se dá přesouvat, stěhovat... Přitom solitérní skříně již několik let ustupují skříním vestavěným. I přesto mají i ony své nepopiratelné výhody, které jinak velmi praktické vestavěné kolegyně mít nikdy nebudou.
Ukládejte, kam se dá!

Jsou situace, kdy prostor určený k bydlení nedovoluje pořídit si klasickou skříň, vestavěnou skříň, nemluvě o samostatné šatně. Zkrátka málo místa nebo nevhodné členění. Pak přicházejí na řadu atypické prostory, které nabídnou netradiční, praktická a nápaditá řešení.
Byt pro 1 muže a 8 žen

Představte si garsonku, v níž žije devět lidí... A pohodlně se vejdou. Je to totiž byt pro jednoho muže z masa a kostí a osm krásných žen na fotografiích v životní či nadživotní velikosti.
S pomocníky na plody podzimu

Podzim je obdobím, kdy se sklízí zelenina, ovoce... a z lesa nosíte plné košíky hub. Na zpracování této bohaté úrody už naštěstí nejste sami. Na rozdíl od vašich babiček máte k ruce šikovné a výkonné pomocníky.
Dům s dvojí tváří

Prvotním úmyslem investorů bylo nechat si navrhnout ve městečku nedaleko Plzně půdní vestavbu v jednom ze starších domů, lemujících jeho náměstí. Z tohoto záměru však brzy sešlo. Místo toho přišel na svět zajímavý dům, vestavěný do úzké proluky mezi dvěma objekty, přímo naproti kostelu.
Nedejte zlodějům čas

Až devadesát procent zlodějů vniká do domů i bytů a odnáší si kořist vchodovými či vstupními dveřmi. Zabránit jim v tom můžete elektronickou nebo mechanickou cestou.
Rodinná pohoda uprostřed přírody

Typový dům, který jsme navštívili, nabízí pohodlné bydlení každé rodině, přičemž klade důraz na společné soužití. Promyšlená dispozice však zároveň každému z členů domácnosti zaručuje i dostatek soukromí. Pro chvilky oddechu je pak jako stvořená prostorná terasa s nádherným výhledem na jezírko a velkou část zahrady.
Jaké zvolit okapy

Kapacita a kvalita okapového systému rozhodují o tom, zda voda, tající sníh či kroupy nebudou ubližovat fasádě domu nebo jeho základům.
Barevná nádhera za vysokou zdí

Když otevřete dřevěná vrátka do zahrady a k domu dvojice architektů, objeví se před vámi svět spousty barev, tvarů, květů a artefaktů, které, ač vytvořeny uměle, jako by tu byly odpradávna. Málem pohádková zahrada je před zraky většiny kolemjdoucích skryta za plotem z pískovce. Jen zvaným a pak blízkým sousedům je dovoleno nasát její energii.
Námořnické „osmičky“

Malebná restaurace "88" (zvaná Osmičky) v pražských Záběhlicích přivítá své hosty námořnickou atmosférou. Na pražské "čtyřce" se tedy imaginárně přenesete do klasické hospůdky kdesi u moře...
Venkovské sídlo v kostele

Ač působí anglický venkov klidně a ospale, Elizabeth Gage se tady rozhodně nenudí. Zrekonstruovala totiž starou školu, která měla být původně kostelem ve tvaru kříže. V každém křídle zařídila pozoruhodně obytné místnosti a typický anglický vzhled dala zahradě.
Mladá výtvarnice v hábitu secese

Obrazy krajin – lesů, stromů, alejí, polí a horizontů spojuje výrazná barevnost, přes kterou autorka otevírá svůj osobitý vnitřní pohled na svět. Přestože je většina obrazů inspirována konkrétním místem v krajině, Anna dává přednost zážitku atmosféry "okamžiku" – momentálně přítomné denní či roční doby, před naturalizujícím opisem.