Galerie mediálního umění

Čtvrtek, 18. Březen 2010 - 1:00
| Napsal:
Prezentovaný dům je myšlený jako součást širšího systému, který je přizpůsoben obtížně zastavitelnému nábřeží Vltavy a je schopen reagovat na změny potřeb dané lokality.

 

Systém je založen na užití prefabrikovaného modulového prvku, jehož řazením je vytvářen základní objem. Jednotlivé prvky jsou z výroby transportovány po vodě přímo na staveniště. Jako opěrný prvek je použita nábřežní zeď. V různých velikostech může vzniknout galerie, kavárna, infocentrum, hostel. Rychlá výstavba, demontovatelnost, přizpůsobivost výšce nábřeží a transport po vodě umožňuje vznik i v jiném městě
 
Základem galerie bylo vytvoření zajímavého veřejného prostoru na jinak sterilní náplavce, tedy propojení galerie a náplavky. K tomu galerie využívá tunel jako prostor pro promítaní umění. Jak projekce na nábřeží, tak samotný prostor galerie je zaměřen na prezentaci mediálního umění, což je například virtuální umění, interaktivní umělecké technologie, počítačová grafika a animace. Vnitřní prostor je tvořen flexibilním panelovým systémem, který reaguje na různé druhy expozice. Součástí galerie je kavárna s výhledem na hrad. 

 

  Olověný Dušan 2010
  Galerie mediálního umění
  JAKUB STRAKA

  Ateliér Jana Aulíka
  školní rok: 2009/2010

Prezentační panel

Straka Jakub | Galerie mediálního umění