Pro nasycení ducha i těla

Úterý, 21. Září 2010 - 2:00
| Napsal:
“El Cardenal” Palmas Restaurant navržený bratry Pascalovými má tři stěžejní body: bar z leštěné oceli, kuchyni za jantarovým sklem a výkladní skříň z tvarovek z Oaxackého jílu. Všechny tři provozní části jsou mistrovským dílem a člověk zde nasytí nejen tělo, ale i ducha.

“El Cardenal Restaurant” je umístěna v přízemí moderní budovy uprostřed komerční zóny Mexico City. Současný design návrhu restaurace je v přímém vztahu s okolím více než s tradiční mexickou kuchyní, což umožňuje stát se v tomto místě centrem pozornosti, které vše ostatní odsouvá do pozadí.

Restaurační bar je hlavním prostorem, kolem kterého se točí veškerá distribuce jídel do celé restaurace a zároveň je místem, které při příchodu vítá návštěvníky. Bar je obložený černou leštěnou ocelí a dřevem “nava“. Bar ústí do hlavního foyer restaurace.

V hlavním jídelním prostoru restaurace je umístěna černá výkladní skříň z Oaxackého jílu obsahující vybrané exempláře z muzea lidového umění (Museo de Arte Regional). Stropní panely jsou v jídelně pokryty tzv. “scantexem“, který působí také jako akustická bariéra, mezery mezi těmito panely umožňují skrýt klimatizaci, reproduktory, protipožární systém a jiné další rozvody. Z jídelny lze dále vstoupit do vnitřního atria, které je navrženo ve stejném duchu jako celý interiér.

K začlenění kuchyňského prostoru bylo použito jantarového skla, které nejen prostory odděluje ale také zároveň opticky prodlužuje černý strop vedoucí z hlavního foyer, čímž vytváří pocit propojení mezi těmito prostory. Podlahy jsou pokryty přírodním a leštěným San Luisským porfýrem, černé ocelové pláty a dřevo “nava“ jsou zde použity jako podlažní soklová lišta.

       

       

 Mexická vlna 2010

 Název:
 “El Cardenal” Palmas Restaurant
 Adresa:  Av. de las Palmas, México City, Mexico
 Autoři:  Pascal Arquitectos (Carlos & Gerard Pascal)
 Plocha:  700 m2
 Realizace:  2007 - 2008

Přeložil Filip Molčan

Klíčová slova: