CzechScape/ portrét současné české krajinářské architektury

Pátek, 27. Červen 2014 - 8:40
| Napsal:

U příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera vychází vůbec první rozsáhlá česko-anglická publikace věnovaná současné české krajinářské tvorbě.

CzechScape/ portrét současné české krajinářské architektury - publikace

Publikace CzechScape představuje téma současné české krajinářské architektury s velkorysými přesahy do dalších příbuzných disciplín, čímž záměrně překračuje hranice běžného chápání oboru.

Téma je pojato jako komplexní obraz samotné krajiny, zahradních prostor i krajiny městské, jakožto společné architektury pod jednou oblohou. Výběr prezentuje díla vzniklá pod taktovkou současné plně aktivní generace architektů a umělců naší doby, ale zároveň v úvodu obsahuje také krátké srovnání s počiny předchozí praktikující generace, kterou jsou současní tvůrci různou měrou ovlivněni a na kterou přirozeně navazují. Publikace byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze 18. 6. – 9. 9. 2014.

koncept/ Dan Merta & 4dim - Klára Stachová, Andrea Honejsková, Jakub Hepp
úvodní eseje/ Dan Merta, Klára Stachová, Andrea Honejsková, Jakub Hepp, Ivar Otruba, Radmila Fingerová, Petr Mičola, Vladimír Sitta, Petr Kratochvíl
texty/ Anrea Honejsková, Klára Stachová, Jakub Hepp
editor/ Klára Pučerová
grafika/ Anna Gutová
překlad/ John Comer, Elizabeth Spacilova, Robin Cassling
ISBN 978-80-905782-3-4
Počet stran/ 288
Formát/ 280 x 215 mm
Jazyk/ česko-anglicky
Cena/ 490 Kč