Představujeme porotce České ceny za architekturu - Ivan Koleček

Čtvrtek, 28. Leden 2016 - 8:47
| Napsal: | Zdroj: ČKA

Dalším porotcem vybraným do mezinárodní poroty České ceny za architekturu je architekt českého původu praktikující ve Švýcarsku, Ivan Koleček.

Ivan Koleček, Vysoká pedagogická škola, Lausanne
Fotoalbum: 

Architekt Ivan Koleček žije a pracuje od roku 1969 na břehu Ženevského jezera v Lausanne, kde v roce 1982 založil vlastní architektonickou kancelář. V roce 1977 se stal členem Společnosti švýcarských architektů (SIA) a od roku 1990 také Federace švýcarských architektů. Je autorem řady veřejných staveb a renovací, hlavně v Lausanne a jeho okolí, mimo jiné paláců Rumine a Montbenon, Vysoké pedagogické školy, věznice v Lonay a klášterních kostelů v Bonmont a Payerne.

Od roku 1990 do roku 2015 vyučoval na brněnské Fakultě architektury VUT, kde byl v roce 2005 jmenován profesorem. Tato činnost nebyla jen návratem do školy architektury, kterou absolvoval v roce 1966, ale hlavně do prostředí české architektonické obce, kde zasedal v porotách významných soutěží. V roce 1996 obdržel od obce architektů v rámci přehlídky Grand Prix cenu udělovanou českému architektovi působícímu v zahraničí. Úspěšná výstava o díle tohoto českého architekta pojmenovaná Vnímání prostoru na téma pěti smyslů navázala na kapitoly publikace Vrstvy/Stratigraphie vydané nakladatelstvím Arbor vitae v roce 2010.