Svítidlo a mísa Svamp lamp | Lamp and bowl Swamp lamp

Pátek, 8. Říjen 2010 - 21:00
| Napsal:
Stolní skleněná lampa měnící barevnou atmosféru pootočením stínidla, služícího také jako mísa na ovoce. Konceptem svítidla je variabilita - otočné (snímatelné) stínidlo, ze skla v barevných variantách červené, ametystové, či zelené, které pootočením mění atmosféru a barevnou intenzitu světla.

Samotné stínidlo pak může posloužit jako mísa na ovoce. U projektu byly zohledněny ergonomické nároky pro úchop a přemisťování, taktéž požadavky na zabalení a logistiku (tělo lampy i stínidlo v jednom obale, což snižuje přepravní prostor a finální cenu). Výrobek odpovídá nárokům certifi-kace CE dle Švédské mezinárodní zku-šebny SEMKO Intertek, se kterými byl celý proces konzultován (Především vyřešený systém pevného avšak flexibilního ukotvení keramické objímky k tělu lampy prostřednictvím korkového elementu). Lampa vznikla v mezinárodní spolupráci a za podpory Moravských skláren Květná s.r.o., Fristad Industri AB Sweden a 3M.  

Soutěžní návrh "Svítidlo a mísa Svamp lamp | Lamp and bowl Swamp lamp" bojuje v soutěži "Národní cena za studentský design" o "Cenu veřejnosti" pod ID 22201310.

Hlasováním potrzujete, že souhlasíte s Podmínkami  hlasování.

<<< zpět na seznam projektů

<<< zpět na seznam projektů