Architektura /

18. přehlídka diplomových prací vyhlášena!

Česká komora architektů (ČKA) v těchto dnech vyhlásila další ročník své již tradiční akce, Přehlídky diplomových prací. Jejím cílem je zejména porovnání úrovně kvality výuky na vysokých školách zaměřených na výuku architektury v České republice. Prestižní soutěží Komora již osmnáctým rokem přispívá ke zvyšování standardu architektonického školství a k propagaci architektury směrem k veřejnosti.

EARCH.CZ , 12. 5. 2017

Předmětem soutěže jsou úspěšně obhájené diplomové práce absolventů architektonických oborů na vysokých školách ve školním roce 2016/2017. Přehlídky se mohou zúčastnit absolventi vysoké školy, kteří v příslušném období úspěšně obhájí svoji diplomovou práci na některé z vysokých škol a fakult poskytujících architektonické vzdělání v akreditovaném magisterském studijním oboru zaměřeném na architekturu, urbanismus nebo krajinářskou architekturu a zařazeném ČKA na seznam škol s uznaným vzděláním a příbuzným vzděláním. Letos se soutěžní přehlídky např. zúčastní poprvé absolventi magisterského studia na ARCHIP (Architectural Institute in Prague).

Do letošního ročníku Přehlídky diplomových prací je možné se přihlásit do 12. července 2017. Čitelně vyplněnou a podepsanou přihlášku je třeba odevzdat v Kanceláři ČKA v Praze nebo v Brně, a to osobně, poštou nebo naskenovanou e-mailem. V porotě letos usednou opět přední odborníci nejen z řad autorizovaných architektů. Jsou mezi nimi architekti Pavel Nasadil a Ondřej Janků, inženýr Aleš Marek a teoretičky a kurátorky Barbora Špičáková a Šárka Svobodová.

Celková výše odměn pro oceněné dosáhne částky 50 000 Kč (1. cena 25 000 Kč, 2. cena 15 000 Kč a třetí cena 10 000 Kč). Diplomanti si odnesou i další lákavé ceny. Jako každoročně bude dále udělena Zvláštní cena Českých center. Ta vítězi soutěže poskytne týdenní rezidenční stáž v jednom z evropských Českých center. Udělena bude rovněž Zvláštní cena společnosti Cegra, která výherci poskytne licenci k užívání softwaru ArchiCAD.

Harmonogram 18. Přehlídky diplomových prací

 

přihlášení do soutěžní přehlídky + odevzdání soutěžních návrhů: od 10. 5. 2017 do 12. 7. 2017 zasedání odborné poroty: srpen 2017 vyhlášení výsledků: říjen 2017 Virtuální prohlídka předchozích ročníků je k dispozici na www.diplomy.cz, další informace o Přehlídce diplomových prací najdete na webu ČKA.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 12. 5. 2017
  • zdroj: * tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři