Architektura / rodinné domy

Betonový rodinný dům je v kurzu

Betonový rodinný dům je v Čechách chápán spíše negativně. Beton jako synonymum let minulých, šedých a nehezkých. Ale proč? Je to tak? V poslední době ovšem začíná beton zaznamenávat znovuzrození a začíná být v kurzu. Beton opět oslovuje architekty, a jejich architektura pak veřejnost. Podívejte se, jak vypadá rodinný dům z betonu, který poráží nesmyslné předsudky...

, 17. 5. 2011

EARCH.CZ vám představuje první z realizací, které byly v minulých letech oceněny v CEMEX Building Award. Na našich stránkách vám ve spolupráci s CEMEXem v několika příštích týdnech představíme realizace, které byly oceněné ve světě.

Bridge House leží na parcele klesající směrem do rokle a díky svým funkcionalistickým tvarům umožňuje okolní vegetaci „prorůst“ až do interiéru. Dům je naaranžovaný na dvou mramorových deskách, které poskytují soukromí, betonové a skleněné kvádry naopak vytyčují sociální část a umožňují transparentnost, která dovoluje naprostou integraci okolního prostředí. Do domu se dostanete přes úzký most, po kterém přijdete do sociální části, odkud můžete sestoupit po dřevěných schodech do soukromého prostoru.

CEMEX se v České republice profiluje jako výrobce betonu, který staví na kvalitě. Jeho speciální produkty jsou nejen technologicky na výši, ale ctí také trend ekologičnosti.

 

Téma Beton v architektuře vzniká za podpory Speciálních produktů

  • autor: *
  • publikováno: * 17. 5. 2011

Klíčová slova:

beton Mexiko

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři