Architektura / rodinné domy

CEMEX BETONOVÝ DŮM - tým 16

Projekt týmu 16 ve složení Martin Duba, Radka Ježková, Anna Podroužková na kontroverzní téma Masarykovy čtvrti v pražské části Troja.

Martin Duba / Radka Ježková / Anna Podroužková , 14. 11. 2011

TROJA LINE

Hlavní ambicí našeho urbanistického návrhu je Zachování přírodního rázu trojského území. Považujeme jej v Praze za ojedinělý.Jen jedna linie domů se zařezává do krajiny. Dlouhý úzký dům se táhne po svahu.Jeden vedle druhého.Dohromady tvoří průchozí linii. Na jedné straně se dům otevírá,vyhlíží na přažské panorama. Druhá stěna domu je plná. Bez jediného okna.Mezi zdmi roste zahrada,kde vznikne dostatečné soukromí i bez plotu.

Interiér domu vychází ze svahovitého charakteru pozemnku. Horní část domu je určena pro pokoje a ložnici. Druhá část domu je obytná. Směrem dolů se prostor zvětšuje a otevírá,  až se propojuje se zahradou.

Nahuštění domů do linie nám umožňuje zachovat původní stromy a využít zbytek svahu jako sad, společně využívanou obytnou krajinu. Při pohledu na Masarykovu čtvrť se skrze stromy občas objeví malé domky v linii.Nezatěžujeme místo tzv. kobercovou zástavbou. 

 Podpořte své favority i v hlasování na Facebooku zde!

Foto: eArch

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři