Architektura / občanské stavby

Energeticky efektivní kancelářský mrakodrap v Sydney

Vedle efektivního prostorového využití se budova pyšní i ekologickým konceptem, unikátním nejen pro Sydney, ale celý australský kontinent.

Christoph Ingenhoven , 8. 12. 2011

139 metrů vysoká kancelářská budova v australském Sydney byla dokončena na konci srpna letošního roku. Díky své kompaktní geometrii a mírné rotaci budovy vzhledem k pozemku se mohou všechny kanceláře těšit z volného výhledu na krásný městský přístav. Všechny typické funkce přízemního podlaží byly umístěny do prvního patra, čímž vznikla v úrovni ulice veřejná plaza. Tato výšková budova se stala dalším výrazným prvkem panoramatu města Sydney.

Důležitý je však především její ekologický koncept. Jde o první výškovou budovu, která získala nejvyšší šestihvězdičkový certifikát australského systému hodnocení vlivu na životní prostředí. Plně zasklená věž je vybavena dvojitým fasádním pláštěm a je větraná atriem, procházejícím přes celou výšku budovy. Obsahuje 45,000 m² luxusních kancelářských prostor.

"Téma udržitelnosti chápeme jako důležitou, samozřejmou a tvořivou část podnikové identity. Green Building Design je naše klíčová schopnost. Po celém světě máme realizace, splňující tamní nejvyšší certifikační kategorie. Důležitý je pro nás z toho vycházející dalekosáhlý závazek. Výzva zní - udělat více, než je požadovaný miminální standard. Tomu říkáme Supergreen."   [Christoph Ingenhoven, Ingenhoven Architects]

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři