Architektura / interiér

Kavárna obložená dřevem

Přemíra kancelářských prostor nabízených k pronájmu klade otázku, zda jsou tyto prostory opravdu rentabilní. Především pak pokud se nejedná o administrativní budovy. Místo kanceláří pak mohou v těchto místech vznikat kavárny a restaurace. Jedním z příkladů takové rekonstrukce je kavárna Místo.

Tomáš Kodet , 4. 5. 2017

Příčky oddělující jednotlivé kanceláře nabídly architektům prostor k vytvoření originální kompozice průhledů a zákoutí. Návštěvníci kavárny tak získají větší klid, než kdyby seděli v jednom velkém nečleněném prostoru, nebudou se ale cítit úplně sami a izolovaní od atmosféry a vůně kávy. Dubové latě použité na stěnách plní kromě estetické i akustickou funkci. Jejich vertikální a horizontální linie dodávají prostoru dynamičnost a větší prostorový rozměr.

Nejdůležitějším místem každé kavárny je bar. Kolem něho se točí celé dění a je potřeba ho dostatečně zdůraznit. Edit! architekti zvolili jako bar betonový kvádr, který vyrůstá z podlahy. Celému prostoru dominuje a upoutává na sebe náležitou pozornost, přesně takovou, jakou si zaslouží.

  • Ateliér: edit! architects
  • Země: Česká republika
  • Město: Praha
  • Datum projektu: 2015
  • Užitná plocha: 370.00m2

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři