Architektura / rodinné domy

Kompaktní dřevěný dům

Dům se nachází v Šestajovicích v lokalitě zastavěné rodinnými domy v zahradách. Lichoběžníkovitý půdorys stavby vychází z nepravidelného tvaru pozemku. Kompaktní hmota definovaná tvary šikmých střech s různými sklony rozděluje pozemek na vstupní předzahrádku a hlavní zahradu.

sporadical , 24. 5. 2013

Prostory předzahrádky a zahrady jsou propojeny s interiérem lodžií a závětřím. Tvar domu se záměrně otevírá k jižnímu nároží za sluncem, naopak k severu se uzavírá. Jihozápadní fasáda domu s okny do obytných místností je chráněna slunolamem z modřínových hranolů. Ostatní fasády včetně střechy jsou provedeny z celoplošně lepené EPDM fólie.

Zvolená orientace domu umožňuje soustředit hlavní obytné prostory do jihozápadní části objektu s největším příjmem slunečního světla a tepla. Obslužná část domu je soustředěna podél severního okraje. Centrální část přízemí vyplňuje obývací pokoj s jídelnou a odděleným kuchyňským koutem. V patře jsou pokoje s ložnicí a hygienické zázemí. Nosná konstrukce stavby je dřěvěná fošnová, ztužená OSB deskami z vnitřní strany. Dřevěná konstrukce je založena na železobetové desce s pasy pod nosnými zdmi. Obvodový plášť je zateplen minerální vatou. Fasády jsou odvětrávané. Střecha je izolovaná pěnovým polystyrenem a je neodvětrávaná.

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři