Architektura / rodinné domy

Rodinný dům se srdcem na dlani

Architekt David Kraus realizoval projekt rodinného domu s netypickým řešením obývacího prostoru. Protože je vyjmut z dispozice zbytku objektu, dostal básnické pojmenování "Srdce na dlani".

David Kraus , 12. 6. 2015

Pozemek domu se nachází v území zastavěném rodinnými domy. Požadavkem investora bylo navrhnout rodinný dům s ohledem na užitné plochy a s ohledem na geomorfologické podmínky. Navíc bylo třeba respektovat fakt, že se terén svažuje. Proto je tvar domu, a zejména jeho umístění, ovlivněn stávajícími podmínkami a přilehlým okolím. Obývací prostor je vyjmut z dispozice domu, je vysunut do zahrady a tvoří samostatný objekt, který je básnicky pojmenován "Srdce na dlani".

Genezi této myšlenky dokumentuje skica ve fotogalerii. Dům je výškově odstupňován tak, jak klesá pozemek. Toto členění uvnitř tvoří specifický interiér a umožňuje přirozené osazení domu na parcele. Zadní trakt je tvořen obslužnými místnostmi, z ulice je dům jednoduchým hranolem, uvnitř pozemku pak nepravidelný tvar obývacího prostoru spoluvytváří atmosféru zahrady. Bazén uvnitř domu je propojen s obývákem skrz obytnou halu.

 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři