Architektura / rodinné domy

Trochu jiná vila

Luxusní vila, která svým organickým tvarem hledá inspiraci v přírodě, se zároveň velmi elegantně postupně vine směrem za sluncem a vytváří dokonalé soukromí na jižní zahradě. Originál, který odráží silnou osobnost klienta.

MASTER DESIGN , 6. 5. 2013

Parcela, na které naši architekti navrhovali tuto netradiční stavbu, se nachází v okrajové části města v mírném svahu. Klientovým zadáním bylo vytvořit dům s dokonalým soukromím, co nejvíce využít zahradu a vymyslet praktický dům, který by se však naprosto lišil od běžných moderních konvenčních staveb.

Parcela a okolí

Pozemek je lemován příjezdovou komunikací z východu, kde je také parcela nejníže a směrem na západ vede vzhůru svah. Aby bylo na zahradě dosaženo maximálního soukromí, zarovnali jsme celou parcelu do roviny a tím jsme se dostali s povrchem zahrady téměř 3 metry nad úroveň silnice. Místo plotu jsme vytvořili opěrnou zeď po celé délce pozemku. Díky tomu nikdo z rušné cesty není schopen dohlédnout na dění na zahradě a sokromí je tak dokonalé. V opěrné zdi jsou pouze 2 otvory, jeden je brankou, která dovede pěší k hlavnímu vchodu do vily a druhý je vjezdem do podzemních garáží domu.

Koncepce domu

Architektura domu se inspiruje v přírodních tvarech. Celá hmota domu je tvořena obloukovým tubusem, který se postupně z přízemního domu pozvolna zvedá do patra. Tato koncepce je je dodržena bez kompromisů. Díky tomu je dům velmi elegantní a čistý. Oblouk tvoří část kružnice, která dále pokračuje pod úrovní terénu, kde je podzemní příjezd do garáží. Intimní prostor, který je domem vytvořen, použili architekti jako relaxační část zahrady s kruhovým bazénem. Hmota domu není nijak násilně rozdělena ani okenními otvory. Okna jsou pouze v místech, kde jsou třeba a plně respektují základní koncepci architektury domu. Díky tomu na celé stavbě nenajdete jediný prvek, který by signalizoval odklon od prvních skic a idejí. Vše do sebe zapadá a souzní i s interiérem.

Interiér domu

Vila je rozdělena na 3 patra. Každé má svou funkci podle ověřených a běžných způsobů života v rodinném domě. Suterén, který je plně pod úrovní terénu, patří garážím, technickému a skladovacímu zázemí vily. Přízemí je rozděleno na dva celky, mezi kterými je hlavní vstup do domu. Západní část patří klidové zóně rodičů s ložnicí, šatnou, koupelnou a pracovnou. Východní část je denní zónou domu s hlavním obytným prostorem s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem. Tento prostor není nijak předělen ani odcloněn a vytváří velmi luxusní a prostornou místnost pro denní život celé rodiny i příjmání návštěv. Velké prosklení jižní a západní části navíc tento prostor propojuje s terasou a zahradou a dovoluje slunci proniknout do interiéru po celý den. Patro patří čistě klidové funkci a to dětským pokojům s přidruženými místnostmi koupelny a šatny.

Více info najdete na stránkách Master Design.

  • Ateliér: MASTER DESIGN
  • Země: Česká republika (Česko)
  • Město: Hradec Králové
  • Suma: 12 000 000.00
  • Měna: CZK
  • Datum projektu: 2012
  • Zastavěná plocha: 250.00m2

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři