design /

Kolekce Djembé rozehrává ozvěnu světla

Marset přichází s novinkou, která by neměla uniknout pozornosti designérů a architektů. V kolekci Djembé od španělského designéra Joana Gaspara znějí ty nejčistší tóny interiérového designu.

LIGHT WORKS s.r.o. , 14. 12. 2017

OZVĚNA SVĚTLA, MOC KONTRASTU

Spojitost mezi kolekcí Djembé a hudebním nástrojem není jen vizuální. Stejně jako po úderu do napjaté kůže bubnu rozeznívá prostor zvuková ozvěna, rozehrávají tato svítidla na stropě světelné kompozice odraženého záření v nekonečných variacích.

 Jedinečný rys vtiskl kolekci vytvořené technikou rotomoldingu designér Joan Gaspar. A z jeho dílny vyšla minimalistická designová svítidla, jejichž vnější a vnitřní plášť je odlišný jako den a noc. Zatímco vnější podoba odkazuje na texturu kamene a vyvolává dojem intenzivní hmotnosti, masy zdůrazněné objemem svítidla, vnitřek lampy je hladký, světlý, dokonale stvořený k odrážení světla.

NEKONEČNÁ VARIABILITA POUŽITÍ

Kolekce vhodná do soukromých interiérů i veřejných prostor je dostupná v široké plejádě barev a velikostí. Lampy mohou pevně přisedat ke stropu v obývacích pokojích i halách nebo se na tenkém lanku vznášet v prostoru nad stoly, policemi i bary. Tlumené odstíny lze kreativně kombinovat nebo lampy využít jako jednobarevné doplňky. Kolekce Djembé byla navržena pro samostatné použití i jako součást složitějších kompozic.

DESIGNER JOAN GASPAR

Barcelonský designér Joan Gaspar, který stojí za produkty, jako jsou Roca, Resol, Marset, Mobles 114, Perobell, Santa&Cole, DAE, Vilagrasa i Made Design, vystudoval design na Artes y Oficios a výrobě minimalistických lamp se věnuje už od roku 1988. Výherce mnoha designérských ocenění se společností Marset úzce spolupracuje už od roku 1996 a výsledkem této symbiózy je řada jedinečných designových svítidel. Nově přichází s kolekcí Djembé.

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři