design /

Výsledky soutěže na vizuální identitu ČKA

Česká komora architektů (ČKA) uzavřela veřejnou soutěž na novou vizuální identitu a vyhlašuje nyní její výsledky.

Simona Juračková , 24. 1. 2013

Na prvním až druhém místě se umístili designér Jakub Straka a studio MÜTANTA, na třetím místě studio Deep Throat a na čtvrtém Jaromír Hárovník. Oceněným byly vyplaceny příslušné ceny a v tuto chvíli probíhají jednání o uzavření smlouvy na rozpracování soutěžního návrhu se všemi čtyřmi finalisty.

Na konci září 2012 tedy Česká komora architektů vyhlásila veřejnou neanonymní soutěž na koncept nové jednotné vizuální identity ČKA s důrazem na digitální média. Do 5. listopadu, na kdy byla stanovena uzávěrka, se sešly návrhy od celkem 21 přihlášených autorů nebo týmů.

Hodnoticí komise ve složení Petr Babák, Lukáš Brom, Adam Gebrian, Petr Janda (předseda), Aleš Mička, Josef Panna a Martin A. Tomáš zasedla poprvé 8. listopadu a v prvním kole vybrala 8 návrhů, jejichž autoři byli pozváni k osobní prezentaci.Druhé kolo se uskutečnilo 23. listopadu 2012. Každý autor nebo autorský tým měl 20 minut na představení svého návrhu řešení vizuální identity a koncepce webu ČKA. Druhého kola se zúčastnili: Deep Throat, Matěj Hanauer, MÜTANTA, studio mančaft, Jaromír Hákovník, Pavlína Morháčová a Jan Čumlivski, Matěj Görner a Jakub Škrhla a Jakub Straka.Při následném hodnocení byly čtyři návrhy vyřazeny a čtyři postoupily do nejužšího hodnocení.

Stanovisko poroty k návrhům na vizuální styl ČKA

V průběhu závěrečného hodnocení poroty se ukázalo, že se mezi členy vytříbily dva typy stanovisek nebo myšlenkových proudů (až tři v případě návrhu č. 18), které ovšem nebylo možno propojit v konsenzus. Porota navrhla udělit čtvrté a třetí místo, mezi dvěma nejvýše hodnocenými návrhy se nedokázala shodnout na jednoznačném vítězi, a doporučila proto ČKA vyžádat si upřesňující podklady a na jejich základě první a druhé místo vyhlásit.

     

Výsledky soutěže:

1.–2. místo - návrh č. 11 (Jakub Straka)

1.–2. místo - návrh č. 22 (MÜTANTA)

3. místo - návrh č. 2 (Deep Throat)

4. místo - návrh č. 18 (Jaromír Hárovník)

Autorské zprávy a vyjádření členů poroty najdete na stránkách ČKA zde.

Popisky obrázků:

Návrh 11: Návrh loga ČKA od Jakuba StrakyNávrh 22: Logo ČKA a jeho rozměrová řada od studia MÜTANTANávrh 2: Návrh Deep Throat na možnosti řešení stránek Bulletinu za použití griduNávrh 18: Logo ČKA od Jaromíra Hárovníka

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři