design /

Zářící černé diamanty

Studio pha navrhlo pro firmu Lasvit originální výstavní stánek – ten svým tvarem evokuje broušené sklo černé barvy, zároveň však skrze jeho stěny prosvítají jednotlivá svítidla. Výsledný dojem nás přenáší na opulentní bál v barokním sále milánského Paláce Serbollini… Chcete si zatančit?

Studio pha , 13. 6. 2016

Návrh volně navazuje na intenzivní tvarosloví barokně-klasicistních prostor Paláce Serbollini, určených výhradně pro expozici svítidel společnosti Lasvit během milánského veletrhu Salone del Mobile 2016.

Podstatným aspektem instalace je především potřeba zajistit individuální prostor jednotlivým, často objemným, světelným plastikám a technické řešení jejich nosného systému. Zvolená forma apsidy či niky, charakteristická doplněním, sochou, oltářem či jiným ústředním objektem, vymezuje jednotlivé prostory a stává se zároveň závěsnou konstrukcí.

Jejich volné rozmístění po ploše sálu připomíná barokní bál, kde se jednotlivé tajemné postavy ozdobené vzácnými šperky pohybují po tanečním parketu, nezávazně se baví, či se vzhlížejí ve velkoformátových ludvíkovských zrcadlech. Ocelová konstrukce opláštěna černým barrisolem je pojata jako fullerovské geodetické kupole. Ostře řezané plochy asociují příbuznost s tradicí českého broušeného skla, ale i kubistickým tvaroslovím, jehož návaznost na barokní principy je často artikulována.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři